25.6 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYazarlar

Fikri Berker Pakna Yazdı: “ULAŞAMIYORUZ”

Fikri Berker Pakna yazdı: “ULAŞAMIYORUZ”

Alanya‘da en büyük sorunlardan biri ne diye sorarsanız benim cevabım hemen hazır: ULAŞIM!

Daha önce birçok kez yazdık çizdik ama bana göre 1 adım öteye giden birşey yok. Sezonda olmamıza rağmen sefer sayıları oldukça az. İnsanlar uzun dakikalar boyunca duraklarda beklemek zorunda kalıyor.

Otobüslerin fiziki şartları oldukça yetersiz. Birçok otobüs eski hatta eski demek az kalıyor adeta dökülüyor. Birçoğu klima kavramını henüz öğrenmiş değil daha çok kapı açık gitmeyi ya da cam açmayı tercih ediyorlar. Otobüslerin içersinde mini bir pis koku konseri yaşanıyor adeta. Ter kokuları nefes kokularıyla birleşiyor ve ortaya eşsiz bir pis koku ziyafeti (!) çıkıyor.

Dediğim gibi duraklarda uzun müddet beklemenin ardından uzaklardan bir otobüs görünüyor heh diyorsun bu sefer bineceğim bu sefer de şoför abinin canı seni almak istemiyor durağı es geçiyor zaten oldukça az gelen otobüsün bir sonrakini beklemek zorunda kalıyorsun. Durakta bekleyen Türkler içlerinden saydırıyor yabancılar ise kıt ingilizcemle bile anlıyorum bu ne rezalet diye homurdanıyor.

Hadi diyelim şikayet edeceğiz peki ama kime? Sorumluluk büyükşehir belediyesinde arıyorsun kooperatif başkanına yönlendiriyor. Arıyorum başkanı bütün iyi niyetiyle ben onların kulaklarını çekeceğim, halledeceğim diyor ama yarın değişen biŕşey olmuyor.

Yatırım noktasında zaten eleştirilen büyükşehir ve sayın başkan Muhittin Böcek belediyenin en önemli görevlerinden biri olan ulaşımda da bu denli sıkıntı yaşatırsa hem de bu kadar yüksek ücretler varken, ulaşımda sorun çözülür mü bilmem ama bir sonraki seçim de koltuk değişir benden söylemesi.

Rahmetli babamın bir lafı vardı: “Doyamazsan hükümeti, ulaşamazsan belediyeyi değiştir.”

Babam akıllı adamdı bu cümleyi iyi okuyun derim. Haydi selametle.

İlgili Haberler

Alanya’da uyuşturucu operasyonu

Haberci Editör

Gazipaşa’da muhteşem karşılama

Haberci Editör

ATABEM Yaz Kursu Kayıtları Başlıyor: Hem Eğlenceli Hem Öğretici Bir Yaz

Haberci Editör

Yorum Yap