26.1 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYazarlar

Fikri Berker Pakna Yazdı: “Alanya’nın Otobüs Çilesi Ne Zaman Bitecek ?”

Fikri Berker Pakna Yazdı: “Alanya’nın Otobüs Çilesi Ne Zaman Bitecek ?” – Alanya’da yaz ayları geldiğinde birçok kabus da beraberinde geliyor. Bu kabusların en önemlisi ise tabi ki ULAŞIM!

Uzun süredir uzak olduğum şehrime döner dönmez olumsuz şeyler yazmak istemezdim ama Alanya’ya yeniden döndüğüm iki gün içerisinde bindiğim 4 farklı otobüste de aynı sorunla karşılaşınca klavyenin başına geçmek kaçınılmaz oldu.

Ulaşım sorunlarıyla ilgili yazılması gereken birkaç kalem var. Bunların başında ise otobüslerin eskiliği geliyor. Alanya gibi turizmin başkenti olarak tanımlanan bir şehirde ulaşım için kullanılan otobüslerin bu kadar eski ve bakımsız olması kabul edilebilir bir durum asla değil. Kulak misafiri olduğum bir kaç turistin otobüslerle ilgili söylediklerini duysanız gerçekten yaptığınız işten utanır, istifaya sürüklenirsiniz sevgili yetkililer.

İkinci bir kalem ise tabi ki KLİMA! Şu ana kadar bindiğim hiçbir otobüste ben klimanın çalıştığına rastlamadım, konuştuğum vatandaşlar da otobüslerde klimaların çalışmadığını söylüyor. 50 derece sıcaklılara ulaşılan turizm başkenti Alanya’da böylesine bir rezillik asla kabul edilemez.

Üçüncü kalemimiz ise tabiki otobüslerin kalabalığı. Otobüslerde özellikle bazı saatlerde otobüse binmek imkânsız. Binseniz de ortopedik olarak sağlıklı çıkmanız mümkün değil. Sırtınızda taşıdığınız kişinin ağırlığına göre beliniz aynı oranda bükülebilir aman dikkat!

Bu otobüslerin denetim mekanizması acilen yeniden gözden geçirilmeli, Alanya’da oluşan bu çirkin ulaşım yapısı acilen düzeltilmelidir. Aksi takdirde vatandaş bu işin sorumlularını ilk imkan bulduğu süreçte değiştirecektir. Benden söylemesi.

Bu benim yazdıklarım sadece çarşı ile Mahmutlar arasını kapsayan otobüsler bir de işin mahalleler kısmı var ki orada durum daha da içler acısı. Konaklı dolmuşlarının yüksek ücreti, Alanya’nın bazı mahallelerine halen ulaşımın olmaması. Uzak mahallelerden halen tek biletle otogar mevkiine gidilememesi de sorunların diğerleri. Az önce de söylediğim gibi ulaşım düzelmezse, yönetenler değişir. Demedi demeyin. Nokta!

İlgili Haberler

Gazipaşa AFAD Gönüllüleri Öğretmen Evinde Buluştu

Haberci Editör

Çetinkaya’dan Büyükşehir’e hem tepki hem çağrı

Haberci Editör

Şahin’den Özçelik’in Seçim Ofisine Ziyaret

Haberci Editör

Yorum Yap