32.5 C
Alanya
20/07/2024
Haberci Alanya
Teknoloji

EA SPORTS FC’nin ilk resmi bilgileri ve logosu yayınlandı!

EA SPORTS’un yeni markası EA SPORTS FC, 7 Nisan itibarıyla tüm dünya liglerinde, 100’den fazla maçta ismini duyuracak. Futbol oyunlarının geleceği olan EA SPORTS FC hakkında daha fazla bilgi, Temmuz ayında açıklanacak.

“Futbol oyunu” denildiğinde ilk akla gelen isim olan Electronic Arts, EA SPORTS FC™ markasıyla yepyeni bir ¨futbol vizyonu¨na imza atmaya hazırlanıyor. Oyunun yeni kimliği ve logosu, EA Sports FC’nin futbolun geleceğinde çok önemli bir yeri olacağını gösteriyor.

EA SPORTS FC konsol, mobil, çevrimiçi oyunlar ve espor ürünleri aracılığıyla yüz milyonlarca taraftarı birbiriyle etkileşime sokmayı hedefliyor ve yeni bir futbol deneyimi yaratarak futbol heyecanını en iyi şekilde yaşatmak için EA SPORTS çatısı altında yer alan bir platforma dönüşüyor.

Bu heyecana şimdiden katılmak için easports.com/fc adresine girip kayıt olabilir ve şimdiden bu büyük ¨kulübün¨ bir parçası olabilirsiniz!

EA SPORTS FC™ markası, dünyanın en büyük liglerinde, 100’den fazla maçta ismini duyuracak. Futbolseverler yeni marka kimliğini, EA SPORTS ortakları olan; Premier League, La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1, WSL, NWSL, CONMEBOL ve daha fazlası aracılığıyla ilk kez duymuş olacaklar. Küresel futbol arenasındaki birçok isim EA SPORTS’a katılarak bu yepyeni futbol deneyiminin yeni bir çağ başlatmasına ortak olacak ve yüzlerce lig, takım, marka ve sporcu, bugün itibarıyla EA SPORTS FC logosunu kendi platformlarında yayınlamaya başlayacak.

EA SPORTS FC Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Nick Wlodyka, “EA SPORTS FC’nin hikayesi burada başlıyor. Küresel futbol topluluğunu bir araya getiren 30 yıllık liderlik üzerine yepyeni bir futbol deneyimi ve futbolseverlerin öncelikli olduğu bir gelecek inşa ediyoruz.” diyor ve ekliyor, “EA SPORTS FC, bu spor için yeniliğin ve değişimin bir sembolü olacak. Temmuz ayında tüm futbolseverlere bu deneyimin geleceği hakkında daha fazla bilgi vermek için sabırsızlanıyoruz!”

Tasarım konusunda futboldan ilham alan yeni EA SPORTS FC markası, futbolu çok boyutlu olarak temsil eden, futbol kültüründe yer alan üçgen şeklini temel alıyor. Pas tekniklerinden set oyunlarına kadar kullanılan üçgen şekli, EA SPORTS futbol deneyimlerinin köküne işlenmiştir: İlk 8-bitlik oyunların izometrik görüş açısından oynanmasından, en modern oyunlarımızın her pikselini oluşturan üçgen poligonlardan oluşmasına, maçlarda her sporcunun üzerinde görünen ikonik oyuncu gösterge sembolüne kadar…

EA SPORTS FC marka kimliği ve tasarım dili hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

30 yıldır interaktif futbol deneyiminin tanımını yapan EA SPORTS, tüm oyun platformlarındaki 150 milyon taraftardan oluşan küresel bir futbol topluluğunun oluşmasını sağlamış durumda. EA SPORTS FC’nin ortaklarıyla birlikte futbolseverleri ön plana koyduğu bu yepyeni futbol deneyimi ile birlikte var olan bu topluluk desteklenmeye ve büyümeye devam edecek.

EA SPORTS’un yıllardır sürdürdüğü ¨bir araya getirme¨ ve ¨yenilikçilik¨ ilkesiyle oluşan taraftar topluluğu; 19.000’den fazla tam lisanslı oyuncuya, 700 takıma ve 30 lige erişim sağlayacak ve 300’den fazla küresel futbol ortağının desteğiyle -kadın futbolu da dahil- özgün ve rakipsiz bir futbol deneyimi yaşayacak.

İş ortaklarından mesajlar:

Premier Lig

Premier Lig Genel Müdürü Richard Masters: ¨EA SPORTS ile uzun süredir devam eden ortaklığımız sayesinde dünyanın dört bir yanındaki taraftarları Premier Lig’le buluşturarak gelecek neslin futbolun geleceğinde önem arz etmesini sağlıyoruz. İster ePremier League’deki gelişmeler olsun; ister İngiltere’deki topluluklar için yeni futbol sahalarının açılması veya taraftarlara heyecan verici oyun içi deneyimler sağlanması olsun, EA SPORTS FC’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte gelişecek ortaklığımızı dört gözle bekliyoruz.¨

LaLiga

LaLiga Başkanı Javier Tebas: “Futbolda inovasyona öncülük etmekten gurur duyuyoruz. EA SPORTS FC ile ortaklığımız bu misyonun bir örneğidir. EA SPORTS FC, futbolda olumlu bir büyüme için bir odak noktası olacak. Taraftarların LaLiga maçlarına daha gerçekçi bir şekilde katılmaları için yeni yollar aramaya devam edeceğiz.”

NWSL

NWSL’den Sorumlu Komisyon Üyesi Jessica Berman: “NWSL’nin EA SPORTS ile yaptığı 2022 ortaklık anlaşması, kadın futbolu için yalnızca bir mihenk taşı değil, aynı zamanda uzun vadeli bir vizyon ve yatırımdı. Futbolun bir sonraki bölümü olan EA SPORTS FC, NWSL gibi liglerin taraftarlarla tanıştırdığı inanılmaz yeteneklerin ve deneyimlerin her futbolsevere ulaşmasını sağlayacak minvalde bir yapım.”

Bundesliga

Bundesliga International Pazarlama Direktörü Peer Naubert: “Dünyanın dört bir yanındaki futbolseverler, video oyunları aracılığıyla kulüpler ve oyuncular ile ömür boyu sürecek bağlar kurabilir. En iyi futbol liglerinden biri olan Bundesliga’nın bu taraftar grubuyla etkileşim kurmak için en etkili platformu bulması ve planlarını buna göre yapması büyük bir önem taşıyor. EA SPORTS ile olan ortaklığımız, EA SPORTS FC aracılığıyla belirttiğimiz amaca fazlasıyla hizmet etmemizi sağlıyor. Umarız, taraftarlarımız da futbolun geleceği için bizim kadar heyecanlıdır.”

CONMEBOL

CONMEBOL Pazarlama ve Ticari Direktörü Juan Emilio Roa: “Taraftarlar, küresel futbolun bel kemiğidir ve onlar için bir maç galibiyeti, bir bütün olarak spor için de bir galibiyettir. EA SPORTS FC ile olan ortaklığımız, taraftarlara CONMEBOL futbolunu saha dışında deneyimlemenin en iyi yolunu gösteriyor ve futbolun önemini sonuna kadar benimsemiş, bununla gurur duyan bir kulübe katılma olanağını sunuyor.”

Barclays Kadınlar Süper Ligi

Futbol Federasyonu Ticari Direktörü Navin Singh: “Futbolun ilerlemesi için kadın futbolunun yükselmesi ve eşitliğe odaklanılması gerekiyor. EA SPORTS FC, taraftarlara kadın futbolunun önemini ve etkisini vurgulayan, daha önce görülmemiş bir deneyim sunacak. Futbolseverlerin Barclays WSL ile etkileşim kurmak için daha fazla fırsat peşinde olduğunun farkındayız ve EA SPORTS FC ile bunu başaracağımıza inanıyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

 

İlgili Haberler

Son Dönemin En Popüler Mobil Oyunları

Haberci Alanya

Siber suçlular, Harry Potter Dünyasını Hedef Aldı!

Haberci Alanya

Çalışanlar Güvenlik Yorgunluğu Yaşıyor

Haberci Alanya

Yorum Yap