32.5 C
Alanya
20/07/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci AlanyaSiyasi Gündem

Mustafa Türkdoğan’dan 19 Mayıs Kutlama Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan 19 Mayıs’ın 103.yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Türkdoğan 19 Mayıs 1919’da Kurtuluş Savaşı’nı başlatan, bağımsızlığa giden yoldaki ilk kıvılcım olan 19 Mayıs’ın 103. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

Millî Mücadeleyi başlatan sürecin 103. yıldönümüne ulaşmış olmanın mutluluğunu ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Türk milletinin bağımsızlığını ve hayat haklarını gasp ve imha etmeye çalışan mihraklar için 19 Mayıs, hüsran ve mağlubiyetle bitecek sürecin ilk adımı ve ilk hareketidir. Samsun’dan yola çıkan milli mücadele kararlılığı; Amasya’da milletin azim ve kararını ilan etmiş, Erzurum’da vatanın bir bütün olduğunu ve parçalanamayacağını duyurmuş, Sivas’ta manda ve himayeyi reddederek Ankara’da Büyük Millet Meclisi’ni kurmuştur.

19 Mayıs, karamsarlığı buruşturup atan imanın, kuşatmayı yarıp bozan istikbal aşkının, zalim kuvveti yıkıp geçen millet ve vatan sevdasının şeref timsalidir. Bu öyle bir timsaldir ki ya istiklal ya ölüm dışında üçüncü bir seçeneği yok saymıştır. İşgal altındaki vatan Samsun’dan itibaren canlanmış, merkez ve mihenk Samsun olmak üzere Türk milleti tam bağımsızlık onuruna muhkem ve muhteşem bir savunma dirayetiyle sahip çıkmıştır.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in ifadesi ile söylemek gerekirse; “Bu yürüyüş, vatanı sahipsiz, çaresiz, kimsesiz sananlara karşı var oluş mücadelesidir. Bu yürüyüş, bölünmemizi, parçalanmamızı isteyenlere karşı nefsi müdafaa kararlığıdır. Bu yürüyüş, bitmemizi, tükenmemizi, gitmemizi, yersiz yurtsuz kalmamızı projelendiren işgalcileri İzmir’e kadar kovalayan iradenin eseridir. Tarihe altın harflerle kazınan bu eser her türlü övgüye layık ve gıpta edilecek bir bağımsızlık ve beka meşalesini tutuşturmuştur.”

Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak var oluş gayemizin bilincindeyiz.

Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ve Bilge Liderimiz, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in izinde Ülkülerimiz bellidir, duruşumuz nettir.

Bizler var oldukça Türk Milletinin istiklal ve istikbali mutlaka yaşayacak ve yaşatılacaktır. Kim ne yaparsa yapsın, hangi kirli ve karanlık hesabın içinde olursa olsun, Türkiye’yi tarihin gerisine düşürmeye kimsenin gücü ve nefesi yetmeyecektir. 19 Mayıs şuuru geçmişte olduğu gibi diri, Samsun’a çıkan irade hala damarlarımızdadır. Muhtaç olduğumuz kudret ise damarlardaki asil kanda mevcuttur.          

Milletçe gurur ve mutluluğunu yaşadığımız bu özel günde, vatan ve bayrak uğruna büyük fedakarlıklar göstererek bizlere bağımsız bir ülke bırakan başta, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz silah arkadaşları olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun. Bu duygu ve düşüncelerle Türk milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.

İlgili Haberler

Haberci Medya’dan Sünbül’e Hayırlı Olsun Ziyareti

Haberci Editör

Muhittin Böcek, Antalya’da Bir İlke İmza Attı: Üst Üste İki Kez Seçilen Tek Başkan

Haberci Editör

Geleceğin Ressamları Alanya Kültür Merkezi’nde Muhteşem Sergi Açtı!

Haberci Editör

Yorum Yap