26.1 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci AlanyaSpor

Ayak Tenisi Avrupa Festivali’nin Galibi Romanya

Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanlığı’nca; Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu Derneği tarafından Alanya’nın ev sahipliği ile Ayak Tenisi Avrupa Festivali’nin galibi Romanya oldu.

Atatürk Spor Salonu’nda 4 gün boyunca 6 ülkeden 82 sporcunun mücadele ettiği festivalde küçük erkekler kategorisinde birinci Romanya, ikinci Moldova ve üçüncü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti oldu. U21 Mix kategorisinde birinci Romanya, ikinci Moldova ve üçüncü Türkiye oldu. Kadınlarda birinci Romanya, ikinci Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve üçüncü Türkiye oldu. Kıdemli erkekler kategorisinde birinci Romanya, ikinci Moldova ve üçüncü Kuzey Kıbrıs Kıbrıs Türk Cumhuriyeti oldu. Kıdemli Mix kategorisi ikililer de birinci Romanya, ikinci Moldova ve üçüncü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti oldu. Üçlüler de ise birinci Romanya, ikinci Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve üçüncü Moldova oldu.

Dereceye giren ülkelere kupa ve madalyalarını Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu Derneği Başkanı Mustafa Sunkur, Alanya Gençlik Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı, Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Erdoğan, FIFTA (Uluslararası Ayak Tenisi Federasyonları Birliği) Başkanı Şevket Songur, FIFTA Yönetim Kurulu Üyeleri Joseph Rotelflu ve Federico Tavares ve federasyon yetkilileri tarafından verildi.  

İlgili Haberler

Alanya’da ‘İlaç Tedarik Krizi’ Büyüyor

Haberci Editör

Gazipaşa’da 18 Mart Anması

Haberci Editör

Alanya Medyası Söyleşileri Buluştu …

Haberci Alanya

Yorum Yap