23.1 C
Alanya
30/05/2024
Haberci Alanya
Bölge HaberleriHaberci Alanya

5 Nisan Avukatlar Günü Gazipaşa’da Kutlandı 

5 Nisan Avukatlar günü Gazipaşa’da büyük bir coşkuyla kutlandı. Gazipaşa’da gerçekleşen tören, 10:00’da Cumhuriyet meydanında gerçekleşti.

Meydanda toplanan avukatlar önce saygı duruşunda bulundu ve İstiklal marşı okundu. Hemen ardından Atatürk anıtına çelenk bırakan Adaletin bekçileri, günün önemine vurgu yapan açıklamalarda bulundu.

Avukatlar adına açıklama yapan Avukat Ali Akyolun basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “5 Nisan 1878 yılında İstanbul barosunun ilk genel kurulun yapılması ve akabinde 5 Nisan 1958 yılında İzmir’de yapılan toplantı ile Türkiye Barolar Birliği’nin temellerinin atılması sonrası 5 Nisan günü avukatlar günü olarak kutlanmaya başlanmıştır.Atatürk ilkelerine sıkı sıkıya bağlı modern Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atılmasında ve kurumlarının işletilmesinde biz avukatların üstün hizmetleri olmuştur. Tüm dünyanın Pandemi ve ekonomik kriz etkisi ile yeni sistem arayışları içine girdiği günümüzde kurulacak yeni sistemlerin insan haklarına ve hukukun üstünlüğü ilkesine bağlı olmasında biz Avukatları çok daha zorlu görevler beklemektedir bu itibarla bütün meslektaşlarımızın avukatlar gününü kutlarım.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Gazipaşa Musiki Derneği’nden Göktepe’de Muhteşem Konser

Haberci Alanya

Fuat Kantarcı Haberci Medya Ailesine Katıldı

Haberci Editör

Erkan Yılmaz yazdı: “KEŞKE”

Erkan Yılmaz

Yorum Yap