32.5 C
Alanya
20/07/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYazarlar

Evren Kurtoğlu Yazdı: “Yorgun Sabahlardan Umutlu Yarınlara”

Kurumuş boğaz, bekleyen insanlar, gözlerde yaş ve sırtlarda yas… Hayatın acımasız yüzüyle karşılaştığımızda hepimizin içinde yankılanan bir çığlık var. Bu çığlık, bir yandan isyanın sesi, diğer yandan umudun fısıltısı. İnsanın en karanlık anlarında bile bir ışık arayışı hiç bitmiyor.

Hayatın getirdiği zorluklarla boğuşurken, bazen suskun kalmak zorunda bırakılıyoruz. Elin kanlı çünkü, demir kapı bundan. Özlem ve hasret, yoksulluğun içinde kaybolmuş bir merhamet gibi. Ama yine de, içimizde bir yerlerde, teraziyi tekmeleyecek insanlar var. En önden arz edeceğiz, sesimizden yaşlandığımızı fark edeceğiz ama her şarkıyı veda niyetiyle yazmaktan vazgeçmeyeceğiz.

Bu hayat, yalanmış, ziyanmış deyip gitmek kolay. Ama asıl zorluk, bu yolda dimdik durabilmekte. Hep utancın kar kışında kaldık, alkışlara kandık. Öyle yorgun ve beter sabahlara kalktık ki, ama yine de bir hayalimiz var gözlerinde saklı. Ne giden var ne de beklenen yarınlardan artık. Bu mücadele, hayatın getirdiği zorluklarla başa çıkma çabasını ifade ediyor. İnsanların çelişkileri, hayal kırıklıkları, umutları ve hayalleri bu kelimelerde saklı.

İnsanların acılarını, hayal kırıklıklarını ve umutlarını paylaşmak zorundayız. Bu dayatılan düzenin pençesinde kıvrananların sesini duymazsak, nasıl insan kalabiliriz? Toplumsal duyarlılığımızı kaybettiğimizde, sadece kendimize zarar vermiyoruz; aynı zamanda insanlığımızı da kaybediyoruz. Bu yüzden, her şeye rağmen, umudu canlı tutmak hepimizin görevi.

Bir varoluş savaşının ortasındayız. Belki de en sevdiklerimiz tarafından vurulacağız, Ama yine de, umut hep var olacak. Unutulacak dünler, yaşanılacak günler var. Öyle günler var ki, inan. Hayat yalanmış, ziyanmış deyip gitmek kolay ama asıl zorluk, bu yolda dimdik durabilmekte. Çünkü bir hayalimiz var ve o hayal, gözlerimizde saklı.

Bugün, bizler sadece kendi hayatımız için değil, aynı zamanda gelecek nesiller için de mücadele ediyoruz. Alkışlara kanmadan, yorgun ve beter sabahlara kalkarak, hayallerimizi gözlerimizde saklayarak. İşte bu mücadele, bizim gerçek gücümüzü ve insanlığımızı ortaya koyacak. Unutmayalım, her ne kadar zor olursa olsun, umut hep var ve var olacak. Bu umudu canlı tutmak, hepimizin görevi. Çünkü bir hayalimiz var ve o hayal, gözlerinizde saklı.

İlgili Haberler

Ramazan İçin Beslenme Önerileri

Haberci Alanya

Okurcalar Berat Hayriye Cömertoğlu Ortaokulu Yunanistan’da

Haberci Alanya

16. Ulusal Fotoğraf Yarışması’na Başvurular Devam Ediyor

Haberci Alanya

Yorum Yap