23.1 C
Alanya
30/05/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYazarlar

Evren Kurtoğlu Yazdı : “Tankların Karşısında Duran Emeğin ve Vatanın Mücadelesi”

Bugün 1 Mayıs alanlarında toplanmamızın nedeni oldukça net: vatanı ve emeği savunmak. Gözlerimizin önünde, küresel sermayenin tankları var.

Her biri, vatanın ve emeğin değerlerini hedef alıyor. Ancak biz, bu saldırılara karşı dik duruyoruz. Çünkü vatanı savunmak, aynı zamanda emeği savunmaktır. Emeği savunmak ise, vatanı savunmaktır. İşte bu nedenle, 1 Mayıs alanlarında bir araya gelerek karşı duruyoruz.

Küresel sermayenin saldırılarına karşı verdiğimiz mücadele, aslında vatanımızın, emeğimizin ve milli devletimizin direnişidir. Vatan, küresel emek düşmanlarına karşı savunma siperidir. Milli devlet ise, küresel saldırıya karşı emeğin kalesidir. Bu mücadele, Türkiye’nin her köşesinde birleşmiş bir milletin ve emeğin mücadelesidir.

Bugün, 1 Mayıs alanlarında bulunmamızın temel sebeplerinden biri de çürüyen vatansızlığa karşı çıkmaktır. Vatansızlık, topraktaki köklerinden kopmuş ve çürümüştür. Onunla birlikte emek de yok olur. Çünkü vatan ve emek, birbirinden ayrılamaz. Çürüyen vatansızlık, 1 Mayıs’ın bütün değerlerine düşmandır. Biz ise, bu değerlere sahip çıkmak için buradayız.

Bugün, kıdem tazminatımızı savunuyor, taşeron işçilere kadro istiyor, devlet memuru güvencesini korumak için mücadele ediyoruz. Bu taleplerimiz, küresel sermayenin saldırısına karşı vatan ve emek mevzilerinde verdiğimiz direnişin bir parçasıdır.

Türkiye, küreselleşme dedikleri emperyalist saldırıya karşı dimdik ayakta duruyor. Milli mücadele ve sınıf mücadelesi, bu saldırıya karşı birleşmiş ve emeğin kazanması için gerekli koşulları oluşturmuştur. Ancak bu mücadelede, herkesin yerini net bir şekilde belirlemesi gerekiyor. Vatansızlık ve emeksizlik, Türkiye’nin ve insanlığın geleceğine karşı yapılmış bir ihanettir. Biz ise, vatanımızı ve emeğimizi savunmak için buradayız. Ve bu mücadeleyi, karşımıza çıkan her türlü engelle, her türlü tankla, her türlü küresel saldırıyla beraber veriyoruz. Çünkü vatan ve emek, bütün insanlığın ortak mevzisidir.

İlgili Haberler

Minikler Antalya’dan Madalyayla Döndü …

Haberci Alanya

‘F.A. Kardeşimi dudağından öpmeye çalışmış’

Haberci Editör

Bir Uyarı da ASAT’tan! Alanya’nın Batısında Sular Kesik

Haberci Alanya

Yorum Yap