23.1 C
Alanya
30/05/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYazarlar

Erkan Yılmaz Yazdı: “Muazzam Yemek Tadında Mutluluk”

Siz mutluluk nedir biliyor musunuz? Nefes aldığımız her an, her dakika hatta her saniye mutluyum, hem de çok mutluyum diye haykırabilmektir.

Ufacık güzelliklerden, minicik olaylardan kendimize mutluluk payı çıkarabilmek, bunu kendi iç dünyamızda hissedip, etrafımızdakilere de hissettirebilmektir mutluluk. İşte mutluluk budur. Aslında şimdi duyar gibiyim şimdi yaptığınız farklı mutluluk tariflerinizi.Mesela geçenlerde bir arkadaşım bir yazı paylaşmıştı; Şöyle diyor du;

” Enfes, muazzam yemek tadındaki kaliteli şarkılar , olmadık anda olmadık duyguları , yaşanmamış yada yaşanmasına müsade edilmemiş mutlulukları yaşatabilir. Şarkıların da yaşanmışlıklardan çıktığının kanıtı , bize kahkaha atarken olmadık ortamda bize gözyaşı döktürebilecek olgunluğu ve tecrübesiyle o eşsiz ruh haline sokabilmesidir. Tokat atar gibi ayıltır bastırılmış üzgün ruhtaki saklanmış pırlanta edasındaki duygularımızı. Ruhun yaşı olmaz derler keza bende öyle düşünüyorum. Ruhunun mutlu ve güzel haberler almayı sürekli hale getirdiği şanslı , uğurlu şarkılar dinlemeyi nasip ettiği günlerin olsun.”

Belkide bir şarkının getirdiği mutluluk ancak bu kadar güzel kaleme dökülebilir.

Aslında uygulaması son derece basit gibi görünen ancak pek çoğumuzun bildiği halde yapmadığı, belki de yapamadığı o şahane güzellik. Güzellik diyorum, çünkü mutluğunun farkına varan insanlar, çevrelerine de öyle hoş bir pozitif enerji yayıyorlar ki. Onlarla olmak, onlarla konuşmak, hele hele bir yaşamı onlarla paylaşabilmek dünyanın en güzel duygusu. Eğer o derece şanslı bir insansanız sizden daha mutlusu var mıdır acaba dünyada? Çünkü hayat görüşü böylesine pozitif enerji yüklü insanlar, siz ne kadar karamsar olursanız olun, size de pozitif enerji yükleyeceklerdir. Siz de bir süre sonra hayata bakış açınızın, olaylara yaklaşım tarzınızın ister istemez değiştiğini gözlemleyeceksiniz, çevrenizde pozitif dalgalar yayan ve aranan bir insan olacaksınız. Bu ne güzel bir keyif değil mi? İnsanın kendisindeki pozitif gelişmeleri gözlemleyebilmesi ve bunları doyasıya yaşayabilmesi.

Pırıl pırıl bir ilkbahar güneşi teninizi ısıttığında, lapa lapa yağan kar bir anda etrafı bembeyaz yaptığında, bir kelebeğin çiçekten çiçeğe koştuğunu gördüğünüzde, kulaklarınıza çok eskilerden maziyi hatırlatan bir şarkı çalındığında, çoktandır görmediğiniz eski bir dostunuzdan haber aldığınızda, birine şu ya da bu şekilde yardım ettiğinizde karşılığındaki o sıcacık teşekkürde içinizde tarifi zor mutluluk dalgaları oluşacak ve vücudunuzun her yerinde gezinerek, kalbinize gönderdiği sinyallerle size ne kadar mutlu olduğunuzu anımsatacaktır. Bu hoş duyguları hiç çekinmeden siz de etrafınızdaki dostlarınızla paylaşın. Onlarında ufacık olaylardan mutlu olmasına, en azından hayattaki güzellikleri fark etmelerine yardımcı olun.

Kazanılan her mutlu insan, çevremizde, yaşantımızda güzel bir tebessüm demektir. Her güzel tebessüm ise mutlaka yenilerini oluşturacaktır. Minicik bir gayretle bunu başarmak mümkün, yeter ki gönülden isteyelim. Bir insanın yaşamının herhangi bir anında durup “Allahım ben ne kadar mutluyum” demesi kadar güzel bir şey yoktur yaşamda. O halde şimdi durmak niye? Hayat denen o kısacık anda yaşanacak ve yaşattırılacak güzel keyiflere yelkenlerimizi mutluluğun o tatlı rüzgârıyla dolduralım.

Mutluyum demenin keyfini yaşayan insanlardan biri olmanız dileği ile her an mutlu kalın. Tüm mutluluklarınız çilekli dondurma tadında olsun…Vesselam..

Kalbimden kalbinize…

İlgili Haberler

Burhan Çetinkaya Yazdı: “Sıçrama”

Burhan Çetinkaya

Alanya Teleferik Güvenlik ve Bakım Konusunda Açıklama Yaptı

Haberci Editör

Alanya’nın 2021 faaliyetleri onaylandı. Başkan Yücel “Bu Başarı Hepimizin”

Haberci Alanya

Yorum Yap