26.1 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYazarlar

Erkan Yılmaz Yazdı: “İnsan en çok sevdiğine mi kırılır?”

İnsan en çok sevdiğine mi kırılır?

İnsan en çok sevdiği insana kırılır bu hayatta. Herhangi biri olsa umursamaz, aldırmaz. Sıradan biri olsa bir daha konuşmaz ama bu yaralamaz. Kaybetmekten korkacak kadar sevecek biri olunca kırılır insan, gücenir.  Çünkü onlara içini açmışsındır, gönlünde yer vermişsindir. Çünkü güvenmişsindir işte. “O yapmaz ” demişsindir. Ama bir bakarsın ki o yapmaz dediğin her şeyi yapmıştır. Sonra onca zaman bir şeyler paylaştığın kişi seni değişmiştir birçok ucuz şeye, saçma sapan bahanelerle.

En çok sevdikleri üzer insanı, en çok onlara darılırsın. Bütün zaaflarını bilir onlar, zaten hiçbirini saklamamışsındır. Sonra bir bakarsın kıyamadıkların çoktan kırmıştır kalbini. Çünkü onlar senin incinecek yerlerini ezbere bilirler. En çok sevdiklerin üzer seni. Çünkü en çok onların üzerine düşmüşsündür. Kimseyi seni üzsün, yorsun, kırsın diye sevmezsin.

İşte bu yüzden avuçlarınızı öptüğünde, içerde bir yerde bulunan yaralarınızı iyileştiren insanlar olsun hayatınızda. Sizi aşağı çekenlerden uzak durun. Çünkü kendinize verdiğiniz değeri düşürmeye çalışırlar. Hele bir de alışırsanız onun varlığına vay halinize. O yüzden zor zamanlarınızda olmayanları çıkarın hayatınızdan. Çünkü kendinize yetemediğinizi hissettirirler.

Elbet düşeceksin duygularına. İşte o zaman o duyguları anlayanlar olsun hayatında. Göğsüne yatırınca başını, belki de tek bir kelime bile etmeden onarabilsin o içindeki yaralı duyguları. Biz olabilmek vardır sevgide. Sen ben yoktur. Ego yoktur. Boşa gurur yoktur. Tamamlanmak vardır, paylaşmak vardır, gözün kapalı güvenmek vardır. İşte tam da bu yüzden sizi değersizleştirmeye çalışan ve duygularınızı sömürerek sizi aşağıya çeken insanlardan uzak durun.

Koşup yorulmak değildir sevda, gözlerinde sessizce dinlenebilmektir. Kargaşalar,  acabalar yoktur sevgide. Her koşulda emniyette hissettiğiniz yerdir.

Neyi hakkediyorsun? Sor kendine. Aşağılanmayı, ilgisizliği, sevgisizliği, sömürülmeyi, yara bandı olmayı, kurban olmayı hakkediyor musun? Hiç kimse hakketmez. Çünkü herkes yüce Yaradan’ın sevgili kullarıdır. Ve biz bunu öğrendiğimizde insanlık tekrar sevgiyle var olur.

Nazım Hikmet’in dediği gibi “sen aşkını doya doya yaşarken o kendine engeller koyuyorsa bu onun sorunu. Bir insan eksik yaşıyorsa ve bu eksikliği bildiği halde tamamlamak için uğraşmıyorsa sen ne yapabilirsin ki onun için? Senin hayatı ıskalama lüksün yok. onun varsa, bırak o lüksü sonuna kadar yaşasın” Vesselam…

Kalbimden kalbinize sevgiler

İlgili Haberler

Footvolley Dünya Kulüpler Kupası Alanya’da

Haberci Editör

MV Köse MÜSİAD’ı ziyaret etti

Haberci Editör

ALANYA’DAN İKİ ADAYI OLAN TEK PARTİYİZ

Haberci Editör

Yorum Yap