25.6 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYazarlar

Erkan Yılmaz Yazdı: “FİLİSTİN”

Filistin, 21. yüzyılda tüm dünyanın gözleri önünde, insanlık tarihinin en vahşi soykırımlarından biriyle karşı karşıya. Filistin toprakları fosfor bombalarıyla hunharca bombalanıyor, Gazze sokakları kan gölüne çevriliyor. İşgalci, katil terör örgütü israil; kundaktaki bebek, çocuk, kadın, yaşlı demeden katlediyor, Filistin’deki sistematik işgale devam ediyor.

Binlerce masumun vahşice şehit edildiği, binlerce şehit Filistinli’nin ise hala enkaz altında olduğu Gazze’de, insanlık can çekişiyor. Gazze’de anne ve babalar, öldüklerinde kimin çocuğu olduğu anlaşılsın diye evlatlarının kollarına isimlerini yazıyor.

Gazze’de bugün yaşananlar, yalnızca günümüzün değil, insanlık tarihinin en utanç verici, kara bir lekesidir.

Gazze’de ölenler, sadece bebekler, çocuklar, masumlar, mazlumlar değil, insanlığın ta kendisidir.

Müslümanların ve insanlığın kutsal mabedi, ilk kıblemiz, miracımız Mescid-i Aksa bu ahlaksız zulme şahitlik ediyor. Kudüs; terörist israil’in kirli ayakları altında eziliyor.
1940’lı yıllardan bugüne, hep kandan beslenen siyonist israil’in, 16 yıldır uluslararası hukuku hiçe sayarak ablukaya aldığı, dünyanın en büyük açık hava hapishanesine çevirdiği Gazze’de kundaktaki bebekler, çocuklar, kadınlar ve yaşlılar başta olmak üzere milyonlarca insan temel gıda, su, ilaç tıbbi gereçler, akaryakıt ve enerji kaynaklarına erişemiyor. Bu drama seyirci kalan, ses çıkarmayan herkes de bu soykırıma ortak oluyor. 

Elbette ki bu yaşananlardan dolayı tüm duyarlı müslümanlar gibi göğsüm daraldı yumruklarım sıkıldı. Kelimeler boğazıma düğümlenirken katliamlar gözümün önünden bir filim şeridi gibi kayıp gitti.

 Neyi nasıl anlatabilirim ki…  Doğrusu çaresiz ve zavallı birisi olduğumu fark ettim. Zira bu konuda söz söyleyeceklerin elle tutulur gözle görülür bir katkısı olması lazımdı. Tüm bunlara rağmen haddimi aşarak “ölümün yorgun düştüğü” katliamlarla ilgili duygu ve düşüncelerimi bir iki kelime ile dile getirmek istiyorum.

İlk önce kendi özüme, sonrada tüm Müslümanlara ve özellikle yöneticilere seslenerek diyorum ki; çocukların, kadınların, hastaların, yaşlıların ve insanlığın yok edildiği bir dünyada; karnı tok ve sırtı pek olarak; mitingler ve kınamalar yaparak görevimizi yaptık zannediyorsak, kesinlikle yanılıyoruz.

Şimdi siz ey medeni(!) dünya!

Ey henüz vicdanı ölmemiş insanlar!

Ve ey “bir kötülük gördüğünde ilk önce eliyle, gücü yetmezse diliyle ve ona da gücü yetmez ise kalbiyle buğz etmesi gereken Müslümanlar”!

Neredesiniz? 

Yoksa kalplerinizde zerre miktarı imanda mı kalmadı?

Bundan daha büyük vahşet ne olabilir ki?…

Ey Müslümanlar!

Misket bombalarının yakıcı alevleri arasından can veren evlatları için ağıtlar yakan, Gazze’nin gözü yaşlı annesi, bakın ne diyor?

 “ Kıyamet günü bu zalimlerden önce, bize sahip çıkmayan Müslümanların yakasından sarılacağım” diyor.

Bu ne demektir anlıyoruz değil mi?

Şu anda Gazze yanıyor zannediyoruz.

Ama gerçekte yanan şey Gazze değil, belki bu yangınlara karşı eli bağlı duran, vicdanı ölmüş ve uç kuruşluk dünya menfaati için Siyonistlere takla atıp el sıkışan İslam âleminin Cehennemidir.

Bu yanan Gazze değil, yetmiş küsur yıldır katliamlara maruz kalan Filistinlinin mazlumiyetini görmeyerek sureti haktan görünen ve  Hamas’ı ilk saldıran taraf olarak göstererek; Siyonizm’in değirmenine su taşıyan şeytani dilin sahiplerinin Cehennemidir.   

Hala, hiçbir İslam ülkesi Terörist İsrail’den büyükelçisini bile geriye çağırmadı. 

Bu ne iştir Allah’ım!

Müslümanlar bir vücudun azaları gibi idi?!  Bir aza rahatsızlandı mı, tüm azalar o acıya ortak olacaklardı?!

Yoksa elleri tetikte olması gereken Müslümanların elleri mi kurudu?

Bütün bunlara rağmen inancım odur ki, Hamas’ın İzzettin Kassam Tugayları ve direniş hattında yer alan “BATILA KARŞI HAKKIN SAVUNUCULARI” mutlaka zafere ulaşacak ve Filistin özgürlüğüne kavuşacaktır. Ogün geldiğinde bir yol bulup kaçanlar, yine dillerini eğip bükerek bu zaferde bizimde payımız var diyecek.. lakin haktan yana bir mana ifade etmeyecektir.

Unutmayalım ki tarih; insanlığın, insanlık onurunun ve insan haklarının ayaklar altına alındığı, çiğnendiği bu günleri de, bu vahşete sağır ve dilsiz kalanları da kara bir leke olarak yazacaktır.

“Mü’minler içerisinde öyle erler vardır ki onlar; Allah’a verdikleri söze sadakat gösterdiler. Onlardan bir kısmı adağını ödedi, bir kısmı da beklemektedir. Onlar asla sözlerinin özünü değiştirmediler/değiştirmeyecekler.”Ahzab/23

Yakındır sonsuz özgürlüğün… Yakındır ey Mirac’ın anahtarı… Daha yürümeyi öğrenmeden, ölmeyi öğrenen bebeklerin şehri Gazze…

Kahrolsun İsrail
Kahrolsun israili Destekleyen Emperyal Güçler
Yaşasın Adalet
Yaşasın İnsanlık
Yaşasın Özgür Filistin

Vesselam
Kalbimden kalbinize

İlgili Haberler

KGK genel kurulu tamamlandı: Genel Başkan Dim güven tazeledi

Haberci Editör

Antalya’da Teleferik Kazasının Sebebi Açıklandı: 174 Kişi Kurtarıldı!

Haberci Editör

Başkan Yücel’den Alanya Uluslararası Caz Festivali’ne davet

Haberci Editör

Yorum Yap