15.1 C
Alanya
21/04/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaSiyasi Gündem

Özçelik: Artık Hak, Hukuk ve Adalet Var

Alanya’da resmi olmayan sonuçlara göre seçimi kazanan CHP Belediye Başkan Adayı Osman Tarık Özçelik, Çimen Otel önünde vatandaşlarla buluştu.

Büyük bir kalabalık tarafından coşkuyla karşılanan Özçelik, balkondan yaptığı zafer konuşmasında; “Size söz verdik. Emanetiniz emin ve ehil ellerde olacak. Partizanlık dönemi bitti. Artık liyakat var, ahlak var, hak, hukuk ve adalet var” diyerek, ilk mesajlarını verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya Belediye Başkan Adayı Osman Tarık Özçelik, 31 Mart Yerel Yönetimler Seçimlerinin zafer coşkusunu, Alanyalılarla birlikte yaşadı. Alanya’da resmi olmayan sonuçlara göre ipi göğüsleyerek zaferini ilan eden Özçelik, Seçim Koordinasyon Merkezi Ofisi’nin bulunduğu Çimen Oteli’nin önünde kendisini büyük bir heyecan içinde bekleyen coşkulu kalabalığa balkondan hitap etti. Halkın yoğun ilgisi karşısında duygulu anlar yaşayan Özçelik’e sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlar, “Alanya’nın Umudu” ve “Osman Başkan” sloganları atarak, ardından Andımız’ı hep bir ağızdan okudu.

CHP İlçe Başkanı Bülent Kandemir, 78 yıl sonra gelen zaferi kutladıklarını belirterek, Özçelik’in Belediye Başkanlığı zaferinin kesinleştiğini duyurdu.

Alanya’da kaderini değiştirdiklerini ifade eden Özçelik, “Ne mutlu bize ki gurur duyacağımız oyları kullandık. Hepinizi çok seviyorum” dedi.

Tüm siyasi parti seçmenlerine seslenen Özçelik, “Büyük bir gururla söylüyorum ki Alanya’yı birleştirdik. Bir araya gelemez denenleri, hep birlikte bir araya getirdik. Birleşe birleşe başardık ve kazandık. Seçim kampanyamız boyunca sizlerle yol yürümenin mutluluğunu yaşıyorum. Alanya’mıza olan derin sevdamız bizi bir araya getirdi. Biz, Alanya İttifakı’nı kurmayı başardık. Size söz verdik. Emanetiniz emin ve ehil ellerde olacak. Partizanlık dönemi bitti. Artık liyakat ve ahlak var. Artık hak, hukuk ve adalet var” diye konuştu.

Konuşması sık sık alkış ve sloganlarla kesilen Osman Tarık Özçelik, “Değişimin gerçek adresi olan bize, desteğinizi ve teveccühünüzü en güçlü bir şekilde gösterdiniz. Antalya’da da Muhittin Başkanımız ile birlikte Alanya’da yapmak istediklerimizi Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde gerçekleştireceğiz. Verdiğimiz tüm sözleri tutacağımızdan hiçbir kimsenin şüphesi olmasın. Projelerimizi çok hızlı bir şekilde tamamlayacağız. Alanya bizlere emanet. Halkımıza teşekkür ve şükranlarımı iletiyorum. Seçimi bir kişi, bir parti ya da bir kesim değil, tüm Alanya kazanmıştır. Ayrıştırma dönemi sona erdi. Sevgi, saygı, kardeşlik, birlik ve beraberlik dönemi başladı” şeklinde konuştu.

İlgili Haberler

Durusoy Asgari Ücreti Yorumladı

Haberci Editör

Aytemiz Alanyaspor, ÖK Yeni Malatyaspor Maçı Hazırlıklarını Sürdürdü

Haberci Alanya

Alanya Üniversitesi Yeni Bölümler ve Yerleşke Hazırlıklarına Başladı

Haberci Editör

Yorum Yap