23.1 C
Alanya
30/05/2024
Haberci Alanya
Bölge HaberleriHaberci AlanyaYaşam

Yavru Baykuşlar Gazipaşa Belediyesi Tedavi Merkezinde Bakıma Alındı

Gazipaşa Belediyesi Veteriner İşleri Birimi ekipleri, Zeytinada Mahallesi’nde bulunan planlı kesim sahasında yardıma muhtaç durumda olan yavru baykuşlara yardım eli uzattı.

Sağlık kontrollerini gerçekleştirerek gerekli tedaviyi başlatan ekipler, bu hassas canlıların iyileşmeleri için gereken bakımı üstlendi.

Şehrimize kazandırılan Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Gazipaşa Belediyesi’nin sokak hayvanlarına sunduğu önemli bir hizmet olarak öne çıkıyor. Kedi, köpek ve kanatlı hayvanlar başta olmak üzere birçok sokak ve doğa hayvanının tedavisini üstlenen merkez, yaban hayatına da destek oluyor.

Zeytinada Mahallesi’nde ormanlık alanda gerçekleştirilen planlı kesim sırasında bulunan yavru baykuşlar, acil yardıma ihtiyaç duyduklarında Gazipaşa Belediyesi Veteriner İşleri Birimine getirildi. Belediye ekipleri tarafından alınan yavru baykuşlar, sağlık kontrollerinin ardından tedavi ve rehabilitasyon merkezinde özenle bakıma alındı.

Gazipaşa Belediyesi Veteriner Hekimi Sinem Polat, yaptığı açıklamada, “Belediye Başkanımız Mehmet Ali Yılmaz’ın talimatıyla 2022 yılında kurulan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, sadece sokak hayvanlarına değil, yabani hayvanların da tedavilerini üstleniyor. Zeytinada Mahallesi’nde bulunan planlı kesim sahasında bulunan yavru baykuşlar da bizim için önemli bir sorumluluktu. Sağlık kontrollerinin ardından bu hassas canlıları tedavi merkezimize getirerek, gerekli bakım ve tedavi sürecini başlattık. Tedavileri tamamlandıktan sonra doğal yaşam alanlarına geri bırakılacaklar. Gazipaşa Belediyesi olarak, kimsesiz hayvanlarımızın tedavi ve bakımları için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz” dedi.

İlgili Haberler

Şahin’den 1 Mayıs’ta kadın emekçilere ziyaret

Haberci Editör

Görgülü Ailesi’nin Gurur Günü …

Haberci Editör

Kur’an halkası oluşturdular

Haberci Editör

Yorum Yap