15.1 C
Alanya
21/04/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaSpor

Tour Of Alanya, Uluslararası Bisiklet Turu Heyecanıyla Tamamlandı

Bisiklet Turizmi Derneği tarafından organize edilen “CRI Türkiye Uluslararası Bisiklet Yarış Serisi” üçüncü ayağının ikinci gününde, 12 farklı ülkeden 100 sporcunun katılımıyla Tour Of Alanya UCI 1.2 Uluslararası Bisiklet Turu gerçekleştirildi.

Yarış Detayları

İskele Şelale Meydanı’nda başlayan ve 102,7 kilometrelik parkur boyunca devam eden yarış, heyecan dolu bir mücadeleye sahne oldu. Yarışın sona erdiği nokta ise Devlet Bahçeli Yaşam Alanı Parkı oldu.

Kazananlar

Takım yarışlarında Beykoz Belediye Spor Türkiye birinci, China Glory Continental ikinci ve VC Fukuoka üçüncü oldu. Bireysel yarışta ise Trarieux Julien Lionel Roger birinciliği elde ederken, Benjami Prades Vererte ikinci ve Daniil Pronskiy üçüncü sırayı paylaştı. Gençler kategorisinde ise Max Markl Team Storck Metropol Cycling takımından birinci oldu.

Ödül Töreni

Dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Alanya Gençlik Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı ve Bisiklet Turizmi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Gündüz tarafından takdim edildi.

Sonraki Aşama

CRI Türkiye Uluslararası Bisiklet Yarış Serisi’nin dördüncü ayağı, 2-3 Mart tarihlerinde Syedra Antik Kenti ve Alanya Kalesi’nde gerçekleştirilecek. Bisiklet tutkunları, bu tarihi etkinliği heyecanla beklemekte.

İlgili Haberler

Gökbel’de Neler Oluyor? Mehmet Şahin de Gökbel’e Davet Edilmedi

Haberci Alanya

‘Alanya’ya 1 Milyar 462 Milyon Tl’lik Yatırım Yaptık’

Haberci Editör

Azra Uyar Dünya Şampiyonu …

Haberci Alanya

Yorum Yap