25.6 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Haberci Alanya

Tarihi Kentler Birliği’nin Yeni Başkanı Mansur Yavaş Oldu

Alanya Belediyesi’nin üyesi olduğu Tarihi Kentler Birliği’nin yeni başkanı, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) ev sahipliğinde düzenlenen Tarihi Miras Kongresi’nde gerçekleşen seçimde Yavaş, başkanlık görevine seçildi.

Tarihi Miras Kongresi ve Katılım

İstanbul’da Crowne Plaza’da düzenlenen Tarihi Miras Kongresi, Türkiye’nin dört bir yanından gelen belediye başkanları ve belediye meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Murat Levent Koçak ve Belediye Başkan Danışmanı Sadık Dizdaroğlu da kongreye katılan isimler arasındaydı. Kongrede, şehirlerin tarihi mirasına vurgu yapılarak kültürel ve tarihi alanların korunmasının önemi üzerinde duruldu. Uzman konuşmacılar, tarihi mirası koruma ve gelecek nesillere aktarma yöntemleri hakkında sunumlar yaptı.

Yeni Başkan Mansur Yavaş

Gün boyu süren kongre boyunca Tarihi Kentler Birliği’nin Meclis Oturumu gerçekleştirildi. İki adayın yarıştığı seçimde yapılan gizli oylamada, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Murat Levent Koçak, hem kendi adına hem de Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik adına oy kullandı. Başkan Danışmanı Sadık Dizdaroğlu ise, kendi adına ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek adına oy kullandı. Sonuç olarak, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, birliğin yeni başkanı olarak seçildi.

Başkan Özçelik’ten Tebrik Mesajı

Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Murat Levent Koçak ve Başkan Danışmanı Sadık Dizdaroğlu, Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik’in tebrik ve hayırlı olsun dileklerini Başkan Mansur Yavaş’a iletti. Koçak ve Dizdaroğlu, ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Mahir Polat ve İBB Kültür Varlıkları Dairesi Başkanı Oktay Özel ile bir araya gelerek, istişarelerde bulundular.

Geleceğe Dair Planlar

Kongrede, şehirlerin tarihi mirasını korumak ve gelecek kuşaklara aktarmak için atılacak adımlar masaya yatırıldı. Alanya Belediyesi yetkilileri, bu tür etkinliklerin tarihi ve kültürel mirasın korunması açısından büyük önem taşıdığını belirterek, Mansur Yavaş’ın başkanlığı döneminde daha etkin çalışmalar yapılacağına inandıklarını ifade ettiler.

İlgili Haberler

Gazipaşa’da Umutlu Bekleyiş Devam Ediyor

Haberci Editör

Alanya’da Bir İlk: Kalp Damarlarına Rotasyonel Aterektomi Yöntemi Uygulandı

Haberci Editör

TFF Başkanı Büyükekşi’den Alanyaspor’a Ziyaret

Haberci Alanya

Yorum Yap