32.5 C
Alanya
20/07/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci Alanya

Rektör Türkdoğan’dan Sağlık Bakanı Memişoğlu’na Ziyaret

ALKÜ’nün Sağlık Yatırımları Ele Alındı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, yeni Sağlık Bakanı Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Görüşmede, ALKÜ Tıp Fakültesi binası ve hastanesinin yapım süreci masaya yatırıldı.

ALKÜ’nün Fiziki Yapılanması İçin Büyük Adım

Son yıllarda akademik ve bilimsel çalışmalarını hızlandıran ALKÜ, fiziki yapılanmasını tamamlamak için de yoğun çaba harcıyor. Bu kapsamda Rektör Türkdoğan, bakanlar ve bürokrasi ile görüşmelerini sürdürüyor. İstanbul İl Sağlık Müdürü olarak görev yaptığı dönemde birlikte çalıştığı Sağlık Bakanı Memişoğlu’nu Ankara’da ziyaret eden Rektör Türkdoğan, Alanya ve bölgesinin sağlık yatırımları hakkında detaylı bilgilendirme yaptı.

Bakan Memişoğlu’ndan Yakın Takip Sözü

Görüşmede, Rektör Türkdoğan, ALKÜ’nün Alanya için sağlık alanında yaptığı yenilikler ve projeler hakkında Bakan Memişoğlu’na bilgi verdi. Türkdoğan, ALKÜ’nün en büyük yerleşkesi olacak Cikcilli Yerleşkesi’nin sağlık ve spor komplekslerini içeren uygulama planını sundu. Bakan Memişoğlu, bu yatırımların önemine dikkat çekerek, ALKÜ Tıp Fakültesi ve hastanesi binalarının yapımını yakından takip edeceklerini belirtti.

Sağlık Yatırımları Hız Kazanacak

Bakan Memişoğlu, Alanya’ya yapılacak sağlık projelerinin hızlandırılması için girişimlerin başladığını vurguladı. Rektör Türkdoğan, Bakan Memişoğlu’nun desteğiyle Alanya’nın sağlık alanında bölgenin üssü olacağını belirtti ve projelerin bir an önce tamamlanması gerektiğini dile getirdi.

Rektör Türkdoğan’dan Teşekkür

Rektör Türkdoğan, Sağlık Bakanı Memişoğlu’nun Alanya’ya selamlarını ileterek, yeni görevinde başarılar diledi. Sağlık Bakanı Memişoğlu’nun Alanya sağlığına ve ALKÜ projelerine vereceği destek için teşekkür etti.

İlgili Haberler

TFF Yönetim Kurulu Üyesi Üçdan’dan Alanyaspor’a ziyaret

Haberci Editör

Kaçak Sigara Operasyonunda Büyük Darbe: Antalya’da Dev Operasyon

Haberci Editör

Bilal Gömeç Anastasia Petrova Çetinkaya ile Birlik Mesajı Verdi

Haberci Editör

Yorum Yap