22.8 C
Alanya
04/10/2023
Haberci Alanya
Haberci AlanyaSiyasi Gündem

Poyraz bitti dedi ama yerel seçimlerde ittifak olacak mı?

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, 28 Mayıs itibarıyla Millet İttifakı’nın bittiğini açıkladı.

Poyraz, “Tüm ittifaklar seçim ittifakıdır, seçim bittiği zaman tüm ittifaklar ortadan kalkar. Yani 14 Mayıs genel seçimleri bitti, ittifak tamamlandı. Cumhurbaşkanı müşterek adayımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun 28 Mayıs’a kalan ikinci turu için ittifak içindeki partiler mücadelelerini vermiştir, 28 Mayıs itibarıyla da bu ittifak bitmiştir.” ifadelerini kullandı.

‘YEREL SEÇİMLERDE İTTİFAK YAPMAYACAĞIMIZ ANLAMINA GELMEZ’

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan İYİ Parti Antalya İl Başkan Yardımcısı Alper Arıkan, “İttifaklar seçimlere yöneliktir. Biz zaten parti olarak kurumsal kimliğimizle seçime girdik. Seçim sonrasında da ittifak süreci sona erdi. Ama bu yeniden ittifak yapmayacağımız anlamına gelmez. Yerel seçimlerde genl merkez bazında görüşmeler yeniden yapılabilir” ifadelerini kullandı.


‘İYİ PARTİ’Yİ BAĞLAR’

Konuya istinaden değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Sarıca, “Bu açıklama İyi Parti’yi bağlar. Biz genel merkez nezdinde ve ilçe bazında ittifaka devam ediyoruz. Ayrıca Gelecek ve Deva ile birlikte ortak grup kurma çalışmalarımız da var. Millete hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

İlgili Haberler

Konaklı Alanya Arasında Trafik Felç

Haberci Editör

Alanya Yasta …

Haberci Alanya

Baygın Bulundu Hastanede Öldü

Haberci Editör

Yorum Yap