23.1 C
Alanya
30/05/2024
Haberci Alanya
Haberci Alanya

PFDK, Trabzonspor – Fenerbahçe Maçı Sonrası Kararlarını Açıkladı

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Trabzonspor ile Fenerbahçe arasındaki maçta yaşanan olaylarla ilgili kararını verdi.

Kurul, Trabzonspor’a iç sahada 6 maç seyircisiz oynama ve 3 milyon TL para cezası verirken, Trabzonspor Antrenörü Egemen Korkmaz ile Fenerbahçeli futbolcular Jayden Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat’a birer maç men cezası uyguladı. Fenerbahçe sporcusu Bright Osayi-Samuel’e ise ceza verilmedi.

Kararlar TFF’nin resmi internet sitesinden duyuruldu. Buna göre, Trabzonspor’un ev sahibi olduğu müsabakada yaşanan saha olayları nedeniyle kulübe 6 resmi maç seyircisiz oynama cezası ve 3 milyon TL para cezası verildi. Ayrıca, Trabzonspor’un antrenörü Egemen Korkmaz’a rakip takım sporcusuyla kavga eylemi nedeniyle bir maç soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 13 bin TL para cezası verildi.

Fenerbahçe’den Jayden Oosterwolde’ye tribünlerle yaşadığı olaylar nedeniyle 39 bin TL para cezası ve bir maç men cezası, İrfan Can Eğribayat’a ise aynı nedenle bir maç men cezası verildi. Ancak, Bright Osayi-Samuel’e herhangi bir ceza uygulanmadı.

PFDK’nin aldığı kararlar üzerine futbol camiası ve taraftarlar gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Haberler

Türk Sağlık Sen ve Türk Diyanet Vakıf Sen Heyeti, MHP İlçe Başkanı Numan Terzi’yi Ziyaret Etti

Haberci Editör

Alanya’da Türkan Şoray rüzgarı esti

Haberci Editör

Alanya’da o kavşak yine can aldı

Haberci Editör

Yorum Yap