26.1 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaSiyasi Gündem

Mustafa Sünbül: 19 Mayıs Türk Milletinin Yeniden Doğuş Günüdür

MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Sünbül, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, bu önemli günün Türk milletinin gönlündeki yerini ve gençliğe olan inancı vurguladı.

Türk Milletinin Yeniden Doğuşu: 19 Mayıs 1919

19 Mayıs 1919’un, Türk milletinin adeta yeniden doğduğu kutlu bir gün olduğunu belirten Sünbül, bu tarihin milletimizin gönlünde çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti. “İlk adımı 19 Mayıs 1919’da atılan Milli Mücadele süreci içerisinde, Türk milleti Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlatılan var olma mücadelesini emsalsiz bir zaferle, uğrunda binlerce şehit vererek sonuçlandırmış, bağımsızlık mücadelesini kazanmıştır,” dedi.

Gençliğe Armağan Edilen Bayram

Milli Mücadele’nin başlangıcı olan 19 Mayıs’ın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk gençliğine bayram olarak armağan edildiğini hatırlatan Sünbül, bu günün gençliğimiz için aydınlık yarınlarımızın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı olduğunun altını çizdi. Atatürk’ün bu günü gençlere armağan etmesinin, Türk gençliğine olan inancını ve güvenini gösterdiğini belirtti.

Geleceğe Güvenle Bakmak

Sünbül, gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletlerin, geleceğe güvenle bakabileceğini vurguladı. Türk gençliğinin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Atatürk’ün emanetine sahip çıkacağına ve O’nun gösterdiği hedef olan çağdaş uygarlık düzeyini aşma görevini yerine getireceğine olan inancını ifade etti.

Minnet ve Şükran

Mustafa Sünbül, mesajını şu sözlerle tamamladı: “Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Türk gençliğinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”

İlgili Haberler

Alanya’da İkili Eğitimi Bitirecek İki Önemli Adım

Haberci Editör

Vatan Partisi Büyük Kurultaya Gidiyor

Haberci Editör

Alanya İskelesi’nde Gece Saatlerinde Tekne Denetimi Gerçekleştirildi

Haberci Editör

Yorum Yap