26.1 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaKültür Sanat

Muhteşem Gösteri: Macaristan Ulusal Dans Topluluğu Alanya’da!

Alanya Uluslararası Kültür, Sanat ve Turizm Festivali’nin göz kamaştıran etkinliklerinden biri gerçekleşti.

Dünyaca ünlü Macaristan Ulusal Dans Topluluğu, festival kapsamında Alanya’ya geldi ve izleyenlere muhteşem bir performans sergiledi. Gösteri, izleyenleri adeta büyüledi ve dakikalarca ayakta alkışlandı.

Kortej yürüyüşüyle başlayan ve üç gün sürecek olan 22. Alanya Uluslararası Kültür, Sanat ve Turizm Festivali’nin önemli bir parçası olarak, Alanya Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte Macaristan Ulusal Dans Topluluğu sahne aldı. Festival için kente gelen vatandaşlar, bu eşsiz gösteriyi izlemek için bir araya geldi ve unutulmaz anlar yaşadı.

Protokol Üyeleri ve Vatandaşlar Katıldı

Karpatların Yankıları adlı etkinliğe, Kaymakam Dr. Fatih Ürkmezer, Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik ve diğer protokol üyeleri ile birlikte vatandaşlar da katılım gösterdi. Sahnelenen gösteri, Macaristan’ın profesyonel halk dansları topluluğunun zengin ve renkli repertuarıyla dikkat çekti. Grup, yerel halk kostümlerinden oluşan geniş bir koleksiyonla birlikte müzikleri ve danslarıyla seyircileri büyüledi.

Etkinlik Ayakta Alkışlandı

Muhteşem dans gösterisinin ardından seyirciler, dakikalarca alkışladı ve gösteriyi ayakta izledi. Koreografide efsanevi danslar olan ‘Çardaş’, ‘Transilvanya’ ve ‘Macar Çingene’ gibi gösteriler, izleyenlere unutulmaz bir deneyim yaşattı. Ayrıca, dünyanın en zor erkek dans türlerinden biri olan ‘legényes’ de programda yer aldı.

Protokol Üyelerinden Hediyeler

Macaristan Kültür ve İnovasyon Bakanlığı’ndan gelen heyet, gösterinin ardından Kaymakam Ürkmezer ve Belediye Başkanı Özçelik tarafından hediyeleştirildi. Hediyeler, Macaristan Ulusal Dans Topluluğu’nun değerli üyelerine takdim edildi.

İlgili Haberler

ALKÜ Tömer’de Mezuniyet Heyecanı …

Haberci Alanya

Gazipaşa’da Filistin Sevgisi: Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinden Duygusal Destek

Haberci Editör

Özçelik, Alanya’da Kadın Kollarıyla Güç Birliği Yapıyor

Haberci Editör

Yorum Yap