23.1 C
Alanya
30/05/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaSiyasi Gündem

MHP Alanya İlçe Başkanı’ndan 3 Mayıs Milliyetçiler Günü Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Alanya İlçe Başkanı Mustafa Sünbül, 3 Mayıs Milliyetçiler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Sünbül, tarihin dönüm noktası olarak kabul edilen 3 Mayıs 1944’ü Türk milliyetçilerinin gurur kaynağı olarak nitelendirdi ve şu ifadeleri kullandı:

“3 Mayıs 1944, Türk milliyetçilerinin gurur kaynağı, baskı ile zulme karşı en güçlü silahın fikir olduğunu dosta düşmana ilan eden yeniden doğuşun sembolüdür. 80 yıl önce, Türklüğü gönüllerinde bayraklaştıran dava insanları adamlığın, adanmışlığın ve ahlaklı duruşun en mümtaz örneklerini sergilemişlerdi.

Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve merhum Hüseyin Nihâl Atsız’ın da aralarında bulunduğu 23 şuurlu Türk milliyetçisinin gösterdiği dik duruş, Türk milliyetçiliğinin yolunu aydınlatan bir meşale olmuştur. 80 yıl evvel verilen şerefli mücadelenin bugün teşkilatımızın her bir mensubu ile birlikte Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin öncülüğünde 3 Mayıs ruhu ile önce ülkem ve milletim demeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle büyük Türk milletinin ve değerli dava arkadaşlarımın ‘3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nü kutluyor; milliyetçi kahramanları şükran ve minnetle anıyor; başta merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey olmak üzere, hayatlarını kaybedenlerle birlikte tüm dava şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.”

İlgili Haberler

Aytemiz Alanyaspor Genç Takımı Antalyaspor’u Farklı Yendi

Haberci Alanya

Manavgat’ta Tefecilik Operasyonu: 6 Şüpheli Yakalandı

Haberci Editör

Ulusal Film Çalışmaları Sempozyumu’nun ilki Alanya’da gerçekleştirildi

Haberci Alanya

Yorum Yap