32.5 C
Alanya
20/07/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaKültür Sanat

Mahmutlar El Sanatları Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Alanya Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi iş birliğiyle düzenlenen 2023-2024 eğitim öğretim yılı Mahmutlar Mahallesi el sanatları kurslarının yıl sonu sergisi törenle açıldı.

Kadınların istihdam ve sosyalleşmesine yönelik düzenlenen kursların sonuncusu, “Üreten Ellerden Bir Tutam Mutluluk” sloganıyla Mahmutlar Düğün Salonu’nda açıldı.

Törene Yoğun Katılım

Açılış törenine Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Murat Levent Koçak, Belediye Meclis Üyeleri İrem Yunusoğlu, Halime Ceylan ve Ufuk Aras Solmaz, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nimet Hacıkura, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Sünbül, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İbrahim Yıldırım, kursiyerler ve davetliler katıldı. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Sünbül ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İbrahim Yıldırım, kadınlara yönelik sosyal projelerin önemine değinerek, Alanya Belediyesi’ne kültürel ve sanatsal etkinliklere verdiği değer için teşekkür etti.

Koçak: El Emekleri Takdire Şayan

Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Murat Levent Koçak, açılışta yaptığı konuşmada, “Belediye Başkanımız Sayın Osman Tarık Özçelik’in sevgi ve selamlarını iletiyorum. Alanya’yı sanatla, kültürle bütünleşen bir şehir yapmak istiyoruz. Kadınlarımızın el emekleri takdire şayandır. Bugün son yıl sonu sergimizin açılışını yaptık. Gelecek eğitim öğretim yılında da Halk Eğitimi Merkezimiz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile çok güzel işler yapacağız” dedi.

23 Farklı Dalda Eğitim

2023-2024 eğitim öğretim yılında Mahmutlar El Sanatları Merkezi’nde, 23 farklı dalda 926 kursiyere eğitim verildi. Kursiyerler; seramik biçimlendirme, dikiş kursu, kadın manto, kaban, kadın iç giyim, elde Türk işlemeleri, tel kırma, kanaviçe, batik boyama, dekoratif ahşap süsleme, elde maraş işi, dekoratif ev aksesuarları, pul ve boncuk dikişi, ipek kozası, kumaş çiçek, yapma çiçek, kağıt çiçek, fantezi yaka çiçeği, takı, miyuki takı, dekoratif tablo ve kuaförlük branşlarında eğitim aldı. Sergide, bu yıl ilk kez açılan kuaförlük meslek kursuna katılan kursiyerler de saç bakımı konusundaki becerilerini katılımcılara gösterdi.

Yeni Başvurular Başlıyor

Kursiyerler, Alanya Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi’ne teşekkür ederek, gelecek eğitim yılında da kursların devam etmesini istediklerini belirttiler. 24-25 Haziran tarihlerinde açık kalacak sergiyi tüm vatandaşlar ziyaret edebilecek. 2024-2025 eğitim öğretim döneminde açılacak kurslar için 20 Ağustos 2024 tarihinden itibaren Alanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Hasanağalar Konağı ile Mahmutlar Mahallesi El Sanatları Merkezi’ne başvuru yapılabilecek. Vatandaşlar, 0242 511 12 98 numaralı telefondan bilgi alabilecekler.

İlgili Haberler

Gazipaşa Oto Elektrikçisi Bünyamin Şahiner’in Denizdeki Macerası

Haberci Editör

Zabıta ve Emniyetten Ortak Denetim

Haberci Editör

MHP Alanya: Çanakkale Türk tarihinin ve fedakârlığın simgesidir

Haberci Alanya

Yorum Yap