26.1 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYaşam

Kestel Mahallesi’nde El Sanatları Kurslarının Yıl Sonu Sergisi Büyük Beğeni Topladı

Alanya Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi iş birliğiyle düzenlenen el sanatları kurslarının yıl sonu sergisi, Kestel Mahallesi’nde gerçekleşti.

114 kursiyerin katıldığı sergide, “Elde Türk İşlemeleri Nakışı, Kağıt Rölyef, İpek Kozası ve Yapma Çiçek” branşlarında eğitim alan kursiyerlerin eserleri sergilendi.

Alanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nimet Hacıkura, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Sünbül, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İbrahim Yıldırım ve Belediye CHP’li Meclis Üyesi İrem Yunusoğlu’nun da katıldığı açılış töreninde, kursiyerlerin emekleri takdirle karşılandı.

Kursiyerler, belediye, milli eğitim müdürlüğü ve halk eğitimi merkezine teşekkür ederek, gelecek eğitim yılında da benzer kursların devam etmesini dilediler. Protokol üyeleri ve davetliler, açılış sonrasında sergilenen eserleri inceledi ve kursiyerlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu yıl Kestel Mahallesi’nde gerçekleşen el sanatları kurslarının yıl sonu sergisi, mahalle sakinleri ve ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Serginin açılmasıyla birlikte sosyal medyada da paylaşımlar arttı.

İlgili Haberler

En İyi Alanya Tatili Fotoğrafı Belli Oldu

Haberci Editör

Perinçek Alanya’ya Geliyor …

Haberci Editör

Başkan Şahin Adaylarla Buluştu

Haberci Editör

Yorum Yap