32.5 C
Alanya
20/07/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYaşam

Kargıcak El Sanatları Kursları Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Alanya Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi iş birliğiyle 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılında Kargıcak Mahallesi’nde düzenlenen el sanatları kurslarının yıl sonu sergisi açıldı. Sergide, Alanya’nın bin yıllık kültürel mirası olan ipek ve ipek kozasından yapılan ürünler sergilendi.

Açılışa Yoğun Katılım

Sergi açılışına Alanya Belediyesi Meclis Üyesi İrem Yunusoğlu, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nimet Hacıkura, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Sünbül, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İbrahim Yıldırım, kurs eğitmenleri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

El Sanatları ve Sosyal Etkisi

Açılış töreninde konuşan Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nimet Hacıkura, el sanatları kurslarının hem ekonomik hem de sosyal önemine dikkat çekti. Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İbrahim Yıldırım ise, kurs merkezlerinin eğitim yuvası olduğu kadar kadınlar için birer sosyal merkez olduğunu vurguladı. Yıldırım, “Alanya Belediyesi ile yaptığımız iş birliği çok verimli geçiyor. Her yıl, kurs bitiminde düzenlediğimiz sergilerle kursiyerlerin el emeği göz nuru eserlerini halkımızla buluşturuyoruz. Belediye Başkanımız ve emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ederiz” dedi.

Yeni Sergi Duyurusu

Ayrıca, 12 Haziran Çarşamba günü saat 11.00’de Kültür Merkezi’nde “Üreten Ellerden Bir Tutam Mutluluk Türk El Sanatları Yıl Sonu Sergisi” açılacağı belirtildi.

İlgili Haberler

Alanya Muzu’nun Logosunu Halk Seçecek

Haberci Editör

Öğrenciler Alanya Kültür Evlerinde Zaman Yolculuğuna Çıktı

Haberci Alanya

Atatürk Spor Salonunda Yoğun Mesai

Haberci Alanya

Yorum Yap