Kadın Siyaset Akademisi Alanya’da Gerçekleştirilecek

ALKOD ve Akdeniz Gençlik Derneği iş birliği ile hazırlanan Kadın Siyaset Akademisi, Alanya’da La Finca Marine Hotel’de gerçekleştirilecek
17/11/2022

Kadın Siyaset Akademisi Alanya’da Gerçekleştirilecek – Türkiye’nin farklı bölgelerinde bulunan ve farklı siyasi görüşlere sahip 18-30 yaş arası kadınların 2024 yerel seçimlerinde aktif katılımları için onları güçlendirmeyi, işlevselliklerini artırmayı ve geliştirmeyi amaçlayan proje hakkında bilgi veren Alanya Çevre Koruma ve Dayanışma derneği (ALKOD) Başkanı Ömer Göker, “Bu bağlamda, proje faaliyetleri kapsamında Kadın Siyaset Akademisi Etkinliği faaliyeti ile yerel karar alma mekanizmalarına dahil olmak isteyen 40 kadına ihtiyaç duydukları temel alanlarda güçlendirici eğitimler verilecektir. Bununla birlikte karar alma mekanizmalarında yer almak isteyen 70 genç kadın için toplamda 6 saat birebir mentörlük desteği sağlanacaktır.

Yerel karar alma mekanizmalarında yer alan kadınlar ile karar alma mekanizmalarına katılmak isteyen genç kadınların bir araya gelerek deneyim paylaşımı ve işbirliği ortamı oluşturabilmeleri, Türkiye’nin her yerinden yararlanıcımız olan genç kadınlara yönelik dayanışma ağı toplantıları düzenlenecektir. Ayrıca çeşitli aktivite ve faaliyetler ile yerel karar alma mekanizmalarına dahil olmak isteyen genç kadınların desteklenmesi amaçlanmaktadır. Yararlanıcı olan kadınların en az 2 yıl sivil toplum deneyimi ya da siyasi partide gönüllü ya da profesyonel olarak çalışmış olması beklenmektedir. Katılımcıların siyasal hayata ve ilişkili olduğu diğer disiplinlere ilişkin bilgi, birikim ve farkındalık düzeylerini artırmayı hedeflemekteyiz.

Bu bağlamda 3 gün boyunca eğitmenlerimizin tarafından belirlenen konu başlıklarına ilişkin katılımcılara bilgilendirici eğitimler verilecektir. Burada belirlenen konu başlıkları kadınların siyasette aktif bir şekilde yer alması noktasında bütüncül bir bakış açısından hareketle hazırlanmıştır. Yararlanıcı olan kadınların en az 2 yıl sivil toplum deneyimi ya da siyasi partide gönüllü ya da profesyonel olarak çalışmış olması beklenmektedir. 2024 yerel seçimlerinde yerel karar alma mekanizmalarında yer almak konusunda hedefi olan 18-30 yaş arası Türkiye’nin farklı bölgelerinden genç kadınlara yöneliktir” dedi. Kadın Siyaset Akademisi’nin 18-20 Kasım 2022 tarihleri arasında Alanya’da La Finca Marine Hotel’de gerçekleştirileceğini ifade eden Göker, 19 Kasım Cumartesi günü kokteyl düzenleyeceklerini ifade etti.


Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberci Alanya Künye

 • Gizlilik Politikası

  • habercialanya.com tüm hakları saklıdır.
  • Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercialanya.com’a aittir.
  • habercialanya.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır.
  • Bunlar habercialanya.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz.
  • İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz.
  • habercialanya.com 'daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır.
  • Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur.
  • habercialanya.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.
 • Yetkililer

  • İMTİYAZ SAHİBİ
   Ayhan ÇETİNKAYA
  • GENEL YAYIN YÖNETMENİ
   Evren KURTOĞLU
  • SORUMLU YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
   Fikri Berker PAKNA
 • İletişim

©  Tüm Hakları saklıdır. Dondurmadan Bilişim Hizmetleri tarafından desteklenmektedir.


Yukarıya git