25.6 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaSpor

Hasan Çavuşoğlu 2023-2024 Sezonunu Değerlendirdi

Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, basın mensuplarıyla bir araya gelerek 2023-2024 sezonunu değerlendirdi. Tesislerde düzenlenen toplantıda Çavuşoğlu, sezon boyunca yaşanan zorluklara ve başarılarına değindi.

Başarılı Bir Sezon

Hasan Çavuşoğlu, sezon boyunca teknik heyetin ve futbolcuların özverisi sayesinde başarılı bir performans sergilediklerini belirtti. “Takımımızda benimle beraber yol yürüyen ve emek veren bütün yönetici arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ederim. Sezon boyunca zorlu süreçte yaşadığımız anlar oldu ama neticesinde teknik heyetimizin çalışmasıyla, futbolcularımızın özverisiyle ve yönetimimizin gayretleriyle ligi iyi bir yerde bitirdik” dedi.

Teknik Kadro ve Oyunculara Teşekkür

Çavuşoğlu, sezona Teknik Direktör Ömer Erdoğan ile başladıklarını ve sezonu Fatih Tekke ile bitirdiklerini belirtti. “Fatih Tekke hocam başta olmak üzere tüm ekibine, futbolcularımıza ve yönetici arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Birlik beraberlik örneğini de bu sene hep beraber göstermiş olduk” dedi. Ayrıca, bazı şanssız maçlar nedeniyle Avrupa kupalarına gitme şansını kaçırdıklarını dile getirdi.

Süper Lig’de Mücadele Etmenin Zorlukları

Süper Lig’de mücadele etmenin zorluklarına değinen Çavuşoğlu, “Süper Lig’deki her kulübün kendisine göre bazı zorlukları vardır. Özellikle ilden bağımsız bir ilçe takımı olarak ayakta kalmak kolay bir iş değil. Bu kulübü yönetmenin ne kadar zor olduğunu yanımda olan yönetim kurulu arkadaşlarım çok iyi biliyorlar” dedi.

Kongre Kararı ve Eleştirilere Yanıt

Çavuşoğlu, bu yıl yine kongre kararı aldıklarını ve eleştirilere yanıt vererek, “Hodri meydan, gelin ekip çıkarın, aday olun, görevi size devredelim. Ancak yönetimi eleştirenlerin cesareti yok. Alanyaspor’un sabit gelir kaynaklarından elde ettiği gelir 10 milyon TL’yi geçmez. Bu gelirle 1 futbolcu transfer edersiniz” şeklinde konuştu.

Gelecek Sezon Planları

Bir gazetecinin “Teknik Direktör Fatih Tekke ile önümüzdeki sezon için bir görüşmeniz oldu mu?” sorusuna Çavuşoğlu, “Tabii ki önümüzdeki sezon için görüşmelerimiz oldu. Fatih hocam da çalışmak istiyor, bizler de yönetim olarak çalışmak istiyoruz. İnşallah Fatih hocamla çalışmayı çok istiyoruz” cevabını verdi.

Transfer Çalışmaları

Futbolcu transferiyle ilgili olarak ise Çavuşoğlu, ligin yakın zamanda bitmesi nedeniyle henüz herhangi bir gelişme olmadığını, ilerleyen süreçte netlik kazanacağını belirtti.

İlgili Haberler

Özçelik: Halkımız Yaka Silkiyor

Haberci Editör

Gazipaşa Kartalları Spor Kulübü’nden Kız Futbol Takımı Müjdesi

Haberci Editör

Alanya Bayramı Ece Seçkin’in Muhteşem Konseriyle Kutladı

Haberci Alanya

Yorum Yap