18.1 C
Alanya
28/02/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci AlanyaKültür Sanat

Geleceğin Ressamları Alanya Kültür Merkezi’nde Muhteşem Sergi Açtı!

Alanya’da geleceğin ressamları olarak adlandırılan altı ila oniki yaş arasındaki ressam adayları, kendi yaptıkları resimleri sergilemek için kültür merkezinde bir sergi açtı.

Bu özel sergide, 70’den fazla resim, farklı resim tekniklerinde yapılmış şekilde sergilendi. Minik öğrenciler, Ressam Gülsemen Yıldırım’dan aldıkları eğitimle, kendi gözlerinden hayvanlar ve doğa resimleriyle üç gün boyunca sergiyi ziyaretçilere açtılar.

Ressam Gülsemen Yıldırım, minik ressam adaylarına verdiği derslerde yaptıkları resimlerin sergilenmesinin, genç ressamların özgüvenlerini kazanmaları ve yaptıkları işin değerini anlamaları açısından önemli olduğunu belirtti. Sergi, Salı gününe kadar ziyaretçilere açık olacak ve Yıldırım, vatandaşları sergiye davet etti.

Alanya’da gerçekleşen bu resim sergisi, altı ila oniki yaş arasındaki minik ressam adaylarının yeteneklerini sergileme fırsatı buldukları bir platform oldu. Bu etkinlik, öğrencilerin sanata olan ilgilerini ve yeteneklerini desteklemek, özgüvenlerini güçlendirmek ve yaratıcılıklarını geliştirmek amacıyla düzenlenmiş bir etkinlik olarak ön plana çıktı. Sergide sergilenen resimler, ziyaretçileri etkileyecek ve genç yeteneklerin gelecekteki potansiyellerini gösterme açısından önemli bir rol oynayacak.

İlgili Haberler

Antalya Büyükşehir’in Üreticilere Faydalı Böcek Desteği

Haberci Alanya

Süper Lig’de 1 ve 2. Hafta Programı Açıklandı

Haberci Alanya

Erkan Yılmaz Yazdı: “Öğretmen olmak…”

Erkan Yılmaz

Yorum Yap