25.6 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Bölge HaberleriHaberci Alanya

Gazipaşa’da Aksoy MHP’den Aday Adayı

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) MYK üyesi ve Gazipaşa kökenli Mustafa Aksoy, MHP’den aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Aksoy, Türkiye’nin 100. yılında, mensubu olduğu MHP’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Başvuru fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından paylaşan Aksoy, Türk dünyasının Türkiye Yüzyılından umutla beklenti içerisinde olduğunu belirterek, Büyük Türk Milletini Cumhur İttifakı çatısı altında toplanmaya davet etti.

Mustafa Aksoy, 1979 yılında Gazipaşa/Antalya’da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Gazipaşa’da tamamlayan Aksoy, askerlik görevini 2004 yılında yerine getirdi. 2021 yılında Uluslararası Vizyon Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Aksoy, aktif siyasi hayatına 1998-2001 yılları arasında Gazipaşa Ülkü Ocakları İlçe Başkanlığı ile başladı. Daha sonra 2005-2009 yılları arasında Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, 2009-2012 yılları arasında MHP Kepez İlçe Başkan Yardımcılığı, 2012-2015 yılları arasında MHP Antalya İl Başkan Yardımcılığı, 2015-2016 yılları arasında MHP Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyeliği ve 2016-2019 yılları arasında MHP Antalya İl Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2021 yılından itibaren ise MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, Türkgücü Ülkü Spor Kulübü yönetim kurulu üyeliği yaptı ve halen aktif olarak Denetleme Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Mustafa Aksoy, evli ve iki çocuk babasıdır. Gazipaşa kökenli olmasından dolayı da bölge halkı tarafından yakından tanınmaktadır. Aksoy’un aday adaylığı başvurusunun, MHP’nin seçim stratejileri açısından da önemli bir adım olduğu düşünülmektedir.

HABER: Sıtkı ALTUNER

İlgili Haberler

Özçelik Dönemi Resmen Başladı

Haberci Editör

Başhekim Karahan’dan bayram değerlendirmesi

Haberci Editör

İYİ Parti Adayı Mehmet Şahin’den ilk açıklama geldi

Haberci Editör

Yorum Yap