15.1 C
Alanya
02/12/2023
Haberci Alanya
GüncelHaberci Alanya

Gazipaşa Çınar Derneği, 10. Kuruluş Yılını Basın Mensuplarıyla Kutladı

Gazipaşa merkezli insani yardım faaliyetlerine odaklanan Çınar Derneği, 10. kuruluş yılını kutlama etkinliği düzenledi. Dernek Başkanı Yunus Koç ve Yardımcısı Ali Kaplan, Gazipaşa’da gerçekleştirdikleri etkinliklerle, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Başkan Yunus Koç, derneğin 10 yıllık sürecindeki başarıları ve amaçları hakkında basına bilgi verdi. Dernek, Gazipaşa’da ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardımlar, gençlere burs desteği, eğitici seminerler ve deprem bölgelerine gönderilen arama-kurtarma ekipleri gibi bir dizi faaliyeti başarıyla gerçekleştirdi.

Koç, “Derneğimiz, bu süre zarfında toplumun sosyal yapılanmasına katkı sağlayacak birçok etkinlik düzenledi. Böylece iyilik ve hoşgörüyü yaymayı amaçlayan bir STK kültürü oluşturmak en temel hedefimiz,” dedi.

Dernek, 10 yılda 90 gezinin yanı sıra yüzlerce aileye yardım eli uzattı, burslar sağladı, bilinçlendirici seminerler düzenledi ve çeşitli etkinliklere imza attı. Ayrıca, şehit ailelerine ve gazilere yönelik vefa programları düzenlenerek destek verildi.

Koç, 2013’ten bu yana gerçekleştirilen faaliyetleri detaylı bir şekilde paylaşırken, özellikle öğrencilere ücretsiz barınma, yetenek ve meslek kursları, iftar programları, kültürel geziler, konferanslar, kitap hediye çalışmaları gibi birçok alanda topluma dokunulduğunu belirtti.

Gazetecilere teşekkür ederek günün anısına kitap hediye eden Koç ve ekibi, önümüzdeki yıllarda da benzer faaliyetlerle topluma hizmet etme kararlılıklarını vurguladılar.

Haber: Sıtkı Altuner

İlgili Haberler

Kent Konseyi Emekçi Temsilcileriyle Buluştu

Haberci Editör

Popüler oyun serisi Tekken Netflix dizisi oluyor

Haberci Alanya

Alanya’da araç uçuruma yuvarlandı

Haberci Editör

Yorum Yap