17.1 C
Alanya
28/02/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci Alanya

Esen Diler hedefini ALGC’de açıkladı: “Meşaleyi Gazipaşa’dan yakacağız”

AK Parti Gazipaşa Belediye Başkan Aday Adayı olan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Antalya eski Bölge Müdürü Esen Diler, Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti’nde (ALGC) gazetecilerle bir araya geldi.

CUMHURBAŞKANLIĞI İletişim Başkanlığı Antalya Bölge Müdürlüğü görevinden istifa ederek AK Parti’den Gazipaşa Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Esen Diler, Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti’ni (ALGC) ziyaret ederek projeleri hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi.
Ziyarete Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, ALGC Başkanı Ferit Kesen ve cemiyet üyesi gazeteciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kesen, “Esen Hanım, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Antalya Bölge Müdürü olarak basınımıza uzun süre hizmet verdi. Kendisinin desteklerini her zaman yakından hissettik. Kendisine teşekkür ediyor, çıkmış olduğu yolda başarılar diliyoruz” dedi.

‘ÇOK BAŞARILI BİR İDARECİ’

KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ise “Bir kadın adayın olması son derece sevindirici. Kendisi başarılı bir idareci. İdarecilikteki başarılarını, deneyimlerini Gazipaşa’ya aktaracak olması bizleri memnun etti. Bu yolda başarılı olması bizim en büyük arzumuzdur. Bir meslektaşımız ve bir kadın olarak bu arenada olmasını çok arzu ediyorum. Umarım aday olur ve belediye başkanı seçilir” diye konuştu.

‘GAZİPAŞA’YA BENİM BORCUM VAR’

Esen Diler ise kendisini tanıtarak başladığı konuşmasında “Büyük onur ve gurur duyduğum mesleğimi Gazipaşa Belediye Başkanlığı’na talip olmak için bırakmış bulunuyorum. Gazipaşa her zaman hedefimizdeydi, hiçbir zaman ilişkimiz kesilmedi. ‘Gazipaşalı değil’ gibi söylemler oldu ama yerli, köklü Gazipaşalıyım. Gazipaşa’yı bugüne getirenlere benim borcum var. Gazipaşa’ya hizmet etmek artık görevimiz oldu. Bir kadın olarak özellikle bulunmak istedim. Kadınların kadın belediye başkanı olabileceğine inanmasını istiyorum. Önce kadınlarımızı ikna etmek gerektiğini görüyorum. Kadınlarımızdan destek bekliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Türkiye Yüz Yılı’ dedi. Biz de Gazipaşa ve Antalya Yüz Yılı’nı başlatmak istiyoruz. Bunun da meşalesini Gazipaşa’dan yakmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

‘AYAKLARI YERE BASAN PROJELERİMİZ VAR’

Gazipaşa için pek çok projesinin hazır olduğunu belirten Diler, “Adaylık bir anda aklıma gelmedi. Bir süredir bunun hazırlıklarını yapıyorduk. Ayakları yere basan projelerimiz var. Bütçe kaynaklarının nereden geleceğini hesapladığımız projeler var. Gazipaşa’nın ihtiyaçlarının başında gelen imar konusu gündemde. Adil, sağlıklı kent yaşamına uygulanabilir bir imar planı ve buna bağlı 18 uygulamaları Gazipaşa’nın önünü açacaktır. Turizm ve tarım birbirinin düşmanı gibi gösteriliyor. Fakat bunların birbirlerini destekleyen sektörler olduğunu düşünüyorum. Çocuk, genç, kadın ve yaşlı dostu şehir olmayı planlıyoruz. Yaşlılarımıza yönelik tazelenme üniversitesini Gazipaşa’ya getirebiliriz. Aynı zamanda yaşlı kreşi oluşturmayı planlıyorum” şeklinde konuştu.

İlgili Haberler

Sınava Az Kaldı, 2022 YKS Tarihleri ve Bilgileri

Haberci Alanya

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO)’ndan Turizm Çalışanlarına Belge

Haberci Alanya

Astrolog Gamze Benzer Haftalık Burç Yorumlarını Yazdı

Gamze Benzer

Yorum Yap