18.1 C
Alanya
28/02/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYaşam

Eğitim Köklerine Dokunuyor: Mahmutlar Kılıçaslan İlkokulu’nda Anlamlı Buluşma

Mahmutlar Kılıçaslan İlkokulu, 1972 yılında İstanbul ve Van Kız Öğretmen Okullarında eğitim görmüş emekli profesör, öğretmen ve öğretim görevlisi unvanlarına sahip değerli eğitimcileri ağırladı.

Geleneksel gezilerini bu yıl Mahmutlar Kılıçaslan İlkokulu’na yönlendiren misafirler, okulu dikkatle inceledi ve geçmişteki çalışmalarını yad etme fırsatı buldu.

Okuldaki yenilikleri keşfeden ziyaretçiler, geçmişte kendi katkılarıyla gerçekleşen çalışmaları hatırlamanın mutluluğunu yaşadılar. Okul Müdiresi Fatma Ayandan’dan yapılanları dinleyen emekli eğitimciler, okuldaki olumlu değişimlerden dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Ziyaret sırasında, emekli eğitimciler, duygusal bir dille, “Bayrağı sizlere devrettiğimiz için çok mutluyuz. Siz bizim umut kaynağımızsınız,” diyerek, eğitimdeki nesiller arası bayrak devrinin önemini vurguladılar.

Buluşmanın öne çıkan anlarından biri, emekli eğitimcilerin okula hediye ettiği bayraktı. Bayrağı yıllarca gururla taşıdıklarını ifade eden misafirler, “Bu bayrağı bundan sonra sizin de aynı gurur ve özveriyle taşımanızı diliyoruz,” sözleriyle, eğitim meşalesinin yeni nesillere aktarılmasının simgesel önemini vurguladılar. Bu anlamlı ziyaret, nesiller arası bilgi ve deneyim paylaşımının değerini ve eğitimin sürekliliğinin önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

İlgili Haberler

MİR’de Boyun Eğmeyelim Ortak Tavır Alalım – Video Haber

Haberci Editör

Alanya’nın İki Ünlü Sesi Sevenlerini Üzdü

Haberci Alanya

Burhan Çetinkaya Yazdı: “Lige Ayar”

Burhan Çetinkaya

Yorum Yap