15.1 C
Alanya
21/04/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaSiyasi Gündem

Demir Başkan: “Köylerimiz Sahipsiz Kalmayacak”

Alanya Belediye Başkan adayı Mevlüt Demir, Alanya İttifakı’nın bir parçası olarak kırsal kesimdeki seçmenlere yönelik kampanyasını sürdürüyor.

Anavatan Partisi, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi’nin bir araya gelerek oluşturduğu Alanya İttifakı’nın belediye başkan adayı Mevlüt Demir, seçim kampanyası kapsamında Alanya’nın farklı bölgelerini ziyaret ederek vatandaşlarla buluşuyor ve projelerini paylaşıyor.

Mevlüt Demir, Badem Ağacı Mahallesi’nde Anavatan Partisi Başkan Yardımcısı Hüseyin Topal’ın düzenlediği mevlüt yemeğine katıldı.

Alanya belediye başkan adayı Mevlüt Demir, yaptığı açıklamada, “Dünya şehri Alanya’nın köy ve mahallelerini geziyoruz ve görüyoruz ki bu bölgeler yok sayılmış, unutulmuş. Bu insanlara sahip çıkmak, ortak kültürümüz olan hayvancılık ve tarım konusunda destek sağlamak, gelişen dünyada onların da ekonomik olarak hak sahibi olmasına katkı sağlayacak sistemlerin oluşturulması gerekiyor. Alanya’da yaşayan herkesin gelir seviyesini eşitlemek için kırsalda yaşayan vatandaşlarımıza sahip çıkılması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Son olarak Oba Alacami’nde bulunan eski Alanya evlerini inceleyen Demir, bu tarihi yapıların turizme kazandırılması ve bölge halkının ekonomik olarak faydalanması için çalışacaklarını belirtti. Demir, “Bu güne kadar yapılmayanları yapmak bizim görevimiz” şeklinde konuştu.

İlgili Haberler

Ali Haydar Durusoy, Alanyaspor’a Duygusal Bir Ziyaret Gerçekleştirdi

Haberci Editör

Taner Savut ve Christian Atsu enkaz altında

Haberci Editör

‘Alanya’ya 1 Milyar 462 Milyon Tl’lik Yatırım Yaptık’

Haberci Editör

Yorum Yap