26.1 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaKültür Sanat

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’ndan Tarihi Kızılkule’de Klasik Müzik Esintileri

22. Alanya Uluslararası Kültür, Sanat ve Turizm Festivali’nin üçüncü günü, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın tarihi Kızılkule’de verdiği unutulmaz konserle taçlandı.

Alanya Belediyesi tarafından bu yıl 22.’si düzenlenen Alanya Uluslararası Kültür, Sanat ve Turizm Festivali, birçok değerli sanatçı ve sanat grubunu ağırlamaya devam ediyor. Festivalin üçüncü gününde, tarihi Kızılkule terasında sahne alan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, klasik müzik esintileriyle dinleyicilere unutulmaz bir akşam yaşattı.

Muhteşem Performans, Alkışlarla Taçlandı

Konsere, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Murat Levent Koçak, Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Abdurrahman Açıkalın, Belediye Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Orkestrada viyolonselde Yusuf Çelik, viyolada Natalya Kırca, kemanlarda Yunus Asilkan Çelik ve Nevzat Kalender’in sergilediği muhteşem performans, dinleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. Enstrümanların yankısı, tarihi Kızılkule’nin atmosferiyle birleşerek dinleyicilere büyüleyici bir deneyim sundu.

“Bizlere Büyük Keyif Verdi”

Alanya Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Abdurrahman Açıkalın, konserin ardından yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın çok değerli üyelerine hepiniz adına teşekkür etmek istiyorum. Bach’ın kantatıyla başlayıp arkasından Mozart ve Astor Piazzolla’nın Libertango’sunu sizlerin performansıyla dinlemek bizlere çok büyük bir keyif verdi. İyi ki varsınız, iyi ki geldiniz. Çok teşekkür ederim.”

Açıkalın, konuşmasının ardından sanatçılara Alanya Gravürü hediye ederek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

İlgili Haberler

Bağışlar: “Çocuklara inanıyorum”

Haberci Editör

ALTSO, İş İnsanlarını Bir Araya Getiren Büyük İftar Organizasyonu Düzenledi

Haberci Editör

Mahra’dan kötü haber

Haberci Alanya

Yorum Yap