26.1 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaSiyasi Gündem

CHP Alanya Kadın Kolları Başkanı Ümran Aykut, Yeniden Aday

Alanya’da siyasi hareketlilik devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya Kadın Kolları Başkanlığı için yapılacak seçimler öncesi mevcut başkan Ümran Aykut, yeniden aday olduğunu duyurdu.

Alanya’da yerel seçimlerde gösterdiği performansla takdir toplayan Aykut, kadın kollarını daha da güçlendirmek için adaylığını açıkladı.

Yeniden Aday: Ümran Aykut’un Vurguları

Ümran Aykut, yapılan açıklamada, 11 Haziran Salı günü gerçekleştirilecek olan CHP Alanya Kadın Kolları Olağan Kongresi’ne davet ederek adaylığını resmen duyurdu. Aykut, geçtiğimiz yerel seçimlerde elde edilen başarının, kadınların siyasette daha etkin rol alması için bir fırsat olduğunu belirtti. Adaylık açıklamasında Aykut, kadına şiddetle mücadele, İstanbul Sözleşmesi’nin önemi, hayvan hakları ve engelli bireylere yönelik destekleyici çalışmaların da devam edeceğini ifade etti.

Ümran Aykut Kimdir?

Ümran Aykut, devlet memuru bir ailenin üçüncü çocuğu olarak Karabük’te doğdu. Eğitim ve psikolojik danışmanlık alanında uzun yıllar çalıştıktan sonra Alanya’ya yerleşti. 1997’de CHP’ye üye olan Aykut, partide çeşitli görevlerde bulunmuş ve kadın haklarına yönelik çalışmalarıyla tanınmıştır. Alanya Kent Konseyi’nde aktif rol alan Aykut, resim atölyesi ve iletişim dersleri gibi birçok alanda da faaliyet gösterdi.

Sonuç

CHP Alanya Kadın Kolları Başkanlığı için yeniden aday olan Ümran Aykut’un liderliğindeki kadınlar, Alanya’da siyasi katılımın artmasını ve toplumsal etkinliğin güçlenmesini bekliyor.

İlgili Haberler

Mustafa Türkdoğan’dan 15 Temmuz Mesajı …

Haberci Alanya

ALANYA’NIN BATISINA BİR PAZAR YERİ DAHA

Haberci Editör

Evinde düşen yaşlı adam, hastanede öldü

Haberci Editör

Yorum Yap