22.8 C
Alanya
04/10/2023
Haberci Alanya
Haberci AlanyaSiyasi Gündem

CHP 99.Yıılını Kutladı …

CHP 99.Yıılını Kutladı – Anıt önündeki törene CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, CHP İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Alanya Belediye meclis üyeleri ile partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Karadağ tarafından anıta çelenk sunuldu. Çelenk sunumunun ardından açıklama yapan Karadağ, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923’te siyasi faaliyetlerine başlayan CHP’nin ülkenin kuruluş mayasını oluşturan ve genç cumhuriyeti demokrasiye hazırlayan parti olduğunu söyledi.

Partisinin 99’uncu kuruluş yıl dönümünde açıklama yapan CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, cumhuriyeti yeniden ortak bir değer haline getirmenin ve demokrasi ile taçlandırmanın bugün her şeyden daha öncelikli bir görev olduğunu söyledi.

Anıt önündeki törene CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, CHP İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Alanya Belediye meclis üyeleri ile partililer katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Karadağ tarafından anıta çelenk sunuldu. Çelenk sunumunun ardından açıklama yapan Karadağ, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923’te siyasi faaliyetlerine başlayan CHP’nin ülkenin kuruluş mayasını oluşturan ve genç cumhuriyeti demokrasiye hazırlayan parti olduğunu söyledi.

Karadağ, “Saraya karşı milletin kayıtsız şartsız egemenliğinin iradesini esas alan cumhuriyetimizi yeniden ortak bir değer haline getirmek, demokrasi ile taçlandırmak bugün her şeyden daha öncelikli bir görev. Cumhuriyetimizin yüz yıla yaklaşan tarihinin son yılları maalesef büyük bir yıkıma yol açan tek adam rejiminin talan düzeni ile geçti.

Demokrasiyi, adaleti, kalkınmayı yok sayan talan ve tek adam rejiminin sonucunda çok boyutlu bir buhranın ağır tahribatı yaşanıyor. Milyonları yoksulluğa mahkum eden bu yolsuzluk düzeni, bir avuç imtiyazlıya ciddi servet transferleri yaparak, halkın olan tüm kaynakları küçük bir sınıfın elinde topladı, eşitsizlikleri derinleştirdi, güvencesizliği artırdı.

Ancak umutsuzluğa yer yok. Talan ve tek adam rejiminin ülkemizi sürüklediği bu çok yönlü buhrandan güçlendirilmiş parlamenter sistemi kurarak, cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, egemenliği tekrar kayıtsız şartsız millete devrederek, hukukun üstünlüğüne dayalı hukuk devletini kurarak ve hepimizin birlikte zenginleşeceği üretim ekonomisini ve sosyal devleti inşa ederek çıkacağız. Önümüzdeki dönem, talan ve tek adam rejiminin bu ağır tahribatına, bu derin buhrana karşı tüm toplumsal kesimlerle yanıt üreteceğimiz önemli bir tarihi eşik.

CHP olarak demokratik ve müreffeh geleceği halkımızla birlikte inşa etme ve toplumsal barışı tesis etmenin tarihi sorumluluğunu taşıyoruz. Tüm hakları yok eden ve toplumu ayrıştırarak kutuplaştıran bugünün iktidarının yıkıcı siyasi anlayışının yerine kamu yararını gözeten, toplumsal barışı güvence altına alacak aydınlık bir geleceği el birliği ile kuracağız. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında demokrasi, adalet, üretim ekonomisi, sosyal devlet ve sürdürülebilirliği merkezine alan, toplumsal barışı ve kamu yararını güvence altına alan bir siyaseti inşa etmek idealiyle durmaksızın çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz.

CHP, cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracak, hak temelli bir kalkınma hamlesi ile herkesin zenginleştiği ve refaha kavuştuğu, güvenceli ve insan onuruna yakışır bir geleceği kuracak tarihsel mirasa, birikime, gelecek vizyonu ve siyasi iradeye de sahip. CHP 99’uncu kuruluş yıl dönümünde yine halkımızın umut kaynağı olmanın getirdiği onurlu sorumluluğun bilincinde. İkinci yüzyılına giren cumhuriyetimiz milletin iradesi ve CHP’nin gelecek vizyonu ile yeniden dünyanın saygın bir ülkesi haline gelecek. Sorumluluğumuz büyük. Kararlıyız. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti, yine onun eseri olan CHP tarafından yüceltilerek yoluna devam edecektir” dedi.

İlgili Haberler

Engelli Vatandaşın Evine Belediye Eli

Haberci Editör

Alanya’da TOKi İhale Günü

Haberci Alanya

El Emeği Kıyafetler Depremzedelere Ulaştırılıyor

Haberci Editör

Yorum Yap