15.1 C
Alanya
21/04/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci Alanya

Başkent Kavşağı ile Yunus Emre Caddesi Arasındaki Yolu Yeniliyor

Alanya Belediyesi, ilçe genelinde asfalt yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda, Yunus Emre Caddesi ile Şevket Tokuş Caddesi arasındaki Başkent Hastanesi Kavşağı bölümünde asfalt yenileme çalışmalarına başlandı.

Ulaşım konusunda ilçe genelinde alternatif yollar açarak trafik yoğunluğunu azaltma ve mevcut yolların standartlarını yükseltme hedefiyle gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, Başkent Kavşağı ile Yunus Emre Caddesi arasındaki bölünmüş yol, karayolları standartlarına uygun hale getirilerek yeniden asfaltlanacak.

Daha önce Saray Mahallesi ve Kadıpaşa Mahallesi’nde asfalt yenileme çalışmalarını tamamlayan Alanya Belediyesi, aynı zamanda Kadıpaşa Mahallesi’nde Sugözü Caddesi’ni bölünmüş yol olarak hizmete sunarak bölgedeki trafik sıkışıklığına çözüm getirmişti.

Başkent Hastanesi ile Yunus Emre Caddesi arasındaki bölünmüş yolda şu an devam eden asfalt kırma ve düzenleme çalışmalarının hafta sonu itibariyle tamamlanması planlanıyor. Yapılan bu çalışmaların, ilçedeki ulaşım rahatlığını ve konforunu artırmaya yönelik önemli bir adım olduğu belirtiliyor.

İlgili Haberler

Berker Pakna Yazdı: “Ilık mabatlı tatlı su solcuları”

Fikri Berker Pakna

MARKOD’tan Ela Bebek Çağrısı

Haberci Alanya

Alanya’da bir araç kurşunlandı: 1 yaralı

Haberci Editör

Yorum Yap