26.1 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYaşam

Ankara Üniversitesi Böcek Şenlik Okulu, Alanya’da Öğrencilerle Buluştu

Alanya’da, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü tarafından düzenlenen Böcek Şenlik Okulu (BÖŞO), öğrencilerle buluştu. İşte detaylar:

Böceklerin Faydaları Hakkında Eğitim Verildi

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üyeleri tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, öğrencilere böceklerin çevre ve tarım üzerindeki faydaları hakkında eğitim verildi. Katılımcılara böcek türleri ve özellikleri, biyolojik mücadele uygulamaları, akıllı böcek ve akıllı çiftçi kavramları hakkında bilgiler aktarıldı.

BÖŞO Program Koordinatörü’nden Değerlendirme

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi ve BÖŞO Program Koordinatörü Prof. Dr. Cem Özkan, böceklerin ekolojiye, biyolojik döngülere ve ekonomiye olan katkılarını vurgulayarak, böceklerin önemini öğrencilere anlatmanın önemine değindi.

Eğlenceli Vakit Geçirildi

Etkinlik kapsamında düzenlenen atölye ve seminerlerde öğretmen ve öğrencilerin eğlenceli vakit geçirdiği belirtildi. Fen Bilimleri Öğretmeni Serap Öztürk, öğrencilerle gerçekleştirilen etkinliklerin keyifli ve öğretici olduğunu ifade etti.

Başarılı Bir Organizasyon

Okul Müdürü Yılmaz Kısa, etkinliğin başarılı bir şekilde sonuçlandığını belirterek katılımcılara teşekkür etti ve başarılı olan öğrencilere belgelerini takdim etti.

Bu etkinliklerin, öğrencilerin çevre bilincini artırmak ve doğaya olan sevgilerini geliştirmek adına önemli bir adım olduğu vurgulandı.

İlgili Haberler

Gazipaşa Belediye Başkanı Yılmaz’dan 177. Yıla Özel Ziyaret

Haberci Alanya

Aytemiz Alanyaspor’da Bayramlaşma Buluşması

Haberci Alanya

Yurtların Ücretsiz Kullanım Yaşı Artırıldı

Haberci Alanya

Yorum Yap