25.6 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Haberci Alanya

ALTSO’nun Seçim Takvimi Belli Oldu

ALTSO’nun merakla beklenen seçim takvimine ilişkin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) yazılı açıklama geldi. Gelen açıklamaya ilişkin bilgi aktaran ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, seçimlerim ekim ve kasım ayları içerisinde tamamlanması gerektiğinin taraflarına bildirildiğini söyledi.

EKİM VE KASIM İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK

Şahin, seçim takvimine ilişkin yaptığı açıklamada, net tarihi ise başkan adaylarının ortak kararına göre belirleyeceklerini ifade etti. Şahin, “Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nda olduğu gibi tüm Türkiye’de odalar ve borsaların seçim süreci bir yandan devam ederken, bir yandan da seçimlerin takvimi merakla bekleniyordu. Beklenen tarih nihayet belli oldu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gelen yazıda, seçimlerin ekim, kasım aylarında tamamlanacak şekilde yapılacağı bildirildi.

BAŞKAN ADAYLARI KARAR VERECEK

Bu nedenle başından beri uyguladığımız tarafsızlık ilkesiyle, prensibimiz gereği TOBB tarafından bize iletilen zaman dilimi içerisinde hangi gün seçim yapılacağı kararını başkan adaylarımıza bırakacağız. Yani seçim tarihini belirlemek için başkan adaylarımızın ortak kararına başvuracağız. Sürecin başarıyla ve hakkaniyetli bir biçimde tamamlanması ve iş insanlarının iradesinin sandığa bağımsız yansıması en büyük dileğimiz. Bu düşüncelerden hareketle seçimlere hizmetin en güzeline layık Alanyamız için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Aday arkadaşlarıma başarılar dilerim” diye konuştu.

3 ADAYLI YARIŞ

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, daha önce bu yıl içerisinde gerçekleşecek seçimlerde ALTSO’ya yeniden aday olmayacağını açıklamıştı. ALTSO Başkanlığı için de 3 isim yarışa başladı. Eray Erdem, Bilal Gömeç ve Tunahan Toksöz’ün başkanlık yarışında olduğu seçim öncesinde, adaylar sahadan ayrılmayarak çalışmalarına son sürat devam ediyor.

İlgili Haberler

Plaj Futbolunda Çeyrek Finalistler Belli Oldu

Haberci Editör

Eğitim Köklerine Dokunuyor: Mahmutlar Kılıçaslan İlkokulu’nda Anlamlı Buluşma

Haberci Editör

Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası Düzenlendi

Haberci Editör

Yorum Yap