23.1 C
Alanya
30/05/2024
Haberci Alanya
GüncelHaberci Alanya

ALTSO’da IPARD Programı ve TKDK Destekleri Anlatıldı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) iş birliğinde düzenlenen TKDK 2021-2027 IPARD Programı 3. Dönem Bilgilendirme Toplantısı, ALTSO ev sahipliğinde gerçekleşti.

Toplantıya, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Rüzgar, Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe, ALTSO Yönetim Kurulu Üyesi Cem Özcan ve birçok kişi katıldı.

TKDK Isparta İl Koordinatörü Prof. Dr. Süleyman Gülcü ile Antalya Birim Amiri Mehmet Aksu ve Uzman Hasan Çoban’ın konuşmacı olarak yer aldığı toplantıda, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan TKDK aracılığıyla sağlanan tarımsal ve hayvansal ürünlerin işlenmesi, balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması için fiziki varlıklara yönelik yatırımlar ve güncel TKDK destekleri hakkında bilgi verildi.

TKDK Isparta İl Koordinatörü Prof. Dr. Süleyman Gülcü, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun işleyişi ve IPARD Programı hakkında katılımcılara bilgi aktardı. Ardından, Antalya Birim Amiri Mehmet Aksu ve Uzman Hasan Çoban, güncel TKDK desteklerini anlatarak desteklenen sektörleri katılımcılarla paylaştı.

İlgili Haberler

Alanya’da Şok Eden İntihar Girişimi

Haberci Alanya

ALKÜ‘de Bugün, Yarın Grev Varmı ? İşte Yanıtı …

Haberci Alanya

Sokak ortasında karısını döven şahıs tutuklandı

Haberci Editör

Yorum Yap