15.1 C
Alanya
21/04/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYaşam

ALKÜ’de Yaşlılara Saygı Haftası Dolu Dolu Geçti

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) bünyesinde eğitim alan 60+ Tazelenme Üniversitesi öğrencileri, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası’nı renkli etkinliklerle kutladılar.

ALKÜ, akademik çalışmaların yanı sıra sosyal projelerle de insan hayatına dokunmaya devam ediyor. 2021 yılında hayata geçirilen ALKÜ 60+ Tazelenme Üniversitesi, yaş almış bireylerin eğitimine katkıda bulunmayı ve tecrübelerinden faydalanmayı amaçlıyor. Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikler arasında sergi ve müzik dinletisi bulunuyordu. Öğrenciler, “Yaşam Ellerinde” adlı sergiyi Eğitim Fakültesi Başöğretmen Atatürk Konferans Salonu’nda sergilerken aynı salonda Türk sanat musikisi koro dinletisi gerçekleştirdiler. Ayrıca, “Geçmişten Geleceğe Alanya” paneline de ev sahipliği yapıldı. Panelde Alanya’nın yaşam tarzı, tarihi ve yerel özellikleri ele alındı.

Etkinlikler, Kestel Yerleşkesi’nde başladı ve hafta sonunda Alanya’nın tarihi ve kültürel mekanlarında devam etti. 60+ Tazelenme Üniversitesi öğrencileri, Alanya Belediye Tiyatrosu’nda “Yaşlı Adam ve Deniz” isimli tiyatro oyununu izlediler. Tüm hafta boyunca gerçekleştirilen etkinliklere ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner ve diğer akademik personel de katıldı.

60+ Tazelenme Üniversitesi Koordinatörü Doç. Dr. Özgür Nalbant, etkinliklerin başarılı geçtiğini ve öğrencilerin moral ve motivasyonlarının yükseldiğini belirtti. Alanya’da yaş almış bireylerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinliklerin toplum tarafından da büyük destek gördüğünü vurgulayan Nalbant, öğrencilerin yeteneklerini sergilediği etkinliklerin başarısından memnuniyet duyduklarını ifade etti. Nalbant, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan’a verdiği destekten dolayı teşekkür etti ve 60+ Tazelenme Üniversitesi’nin tüm ülkeye örnek olacağını belirtti.

İlgili Haberler

Alanya Nöbetçi Eczaneler

Haberci Alanya

2. Galibiyet

Haberci Editör

İlk Maç İlk Galibiyet …

Haberci Editör

Yorum Yap