25.6 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYaşam

ALKÜ’de Bahar Coşkuyla Karşılandı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), her yıl bahar ayında düzenlediği “ALKÜ Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenliği”ni bu yıl da birbirinden renkli etkinlikler ve konserlerle coşkuyla kutladı.

Renkli Etkinlikler ve Katılım

ALKÜ’nün Kestel yerleşkesinde gerçekleştirilen şenlik, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı organizasyonuyla üç gün sürdü. Öğrenciler, spor aktiviteleri, yarışmalar, workshoplar ve farkındalık çalışmalarına katılarak doyasıya eğlendi. Etkinliklerde ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, rektör yardımcıları, dekanlar, MYO müdürleri, akademisyenler ve öğrenciler de yer aldı.

Rektör Türkdoğan’dan Birlik Mesajı

Şenlik boyunca öğrencilerle bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, oyunlara katılarak öğrencilerle sohbet etti ve onların talep ve önerilerini dinledi. Konuşmasında ALKÜ’nün büyük bir aile olduğunu vurgulayan Türkdoğan, üniversitenin öğrencilerini geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için tüm imkanları seferber ettiğini belirtti. “Ülkemizin yarınlarının emanetçisi olan gençlerimize en iyi eğitimi vererek onların mesleklerinde en başarılı bireyler olmalarını istiyoruz,” diyen Türkdoğan, şenliklerin öğrencilerin moral ve motivasyonunu yüksek tutma amacını taşıdığını ifade etti.

Üç Gün Süren Şenlik Coşkusu

14 Mayıs Salı günü başlayan etkinlikler, üç gün boyunca dolu dolu geçti. Stantların açılmasıyla başlayan ilk gün, rodeo, langırt, tırmanma duvarı ve masa tenisi gibi aktivitelerle devam etti. Alanya Belediyesi Gençlik Hizmetleri Birimi tarafından düzenlenen abeslang resim tasarımı ve quilling etkinlikleri öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

Gün boyunca süren etkinlikler, akşam konserleri ve gösterilerle devam etti. ALKÜ Müzik Topluluğu’nun şarkıları ve ALKÜ Geleneksel ve Modern Dans Topluluğu’nun dans gösterileri etkinliğe renk kattı. Spor Bilimleri Fakültesi’nin organize ettiği spor aktiviteleri, halat çekme, dart ve çöp toplama yarışmaları büyük ilgi gördü. Gazipaşa Havacılık ve Spor Bilimleri Fakültesi’nin düzenlediği Drone Farkındalığı etkinliği de öğrencilerden yoğun ilgi aldı.

Konserlerle Dolu Dolu Şenlik

İkinci gün Dj Can Keski ve Dj Melih Yavuz’un müzik performanslarıyla öğrenciler doyasıya eğlendi. Süreyya Ayvazova, Grup Araf ve Ebru Keskin’in konserleriyle öğrenciler keyifli anlar yaşadı. Şenliğin sonunda, ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kılıç, Süreyya Ayvazova ve Ebru Keskin’e çiçek takdim etti.

İlgili Haberler

Bahçe’ye asılsız iddiada karar verildi

Haberci Editör

MARKOD’tan Ela Bebek Çağrısı

Haberci Alanya

EYT’liler Ne Kadar Maaş Alacak? İşte yanıtı…

Haberci Editör

Yorum Yap