15.1 C
Alanya
21/04/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYaşam

ALKÜ, Kütüphane Haftası Etkinlikleriyle Dolu Dolu Geçti

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), 60. Kütüphane Haftası kapsamında Kestel Yerleşkesinde “ALKÜ Okuyor Türkiye Okuyor!” sloganıyla kitap okuma etkinliği ve yazar Abdullah Akbaş ile söyleşi-imza günü düzenledi.

Her yıl 27 Mart-2 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kütüphane Haftası, ALKÜ’de renkli etkinliklerle kutlandı. Kestel Yerleşkesi Amfitiyatro alanında gerçekleşen etkinliklerde, ALKÜ Kütüphane ve Dökümantasyon Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “ALKÜ Okuyor, Türkiye Okuyor!” etkinliğiyle ALKÜ ailesi kitap okudu. Alanya Yeşilöz İlkokulu öğrencilerinin de katıldığı etkinliklerde, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından basılan kitaplar, Alanya Müftülüğü tarafından okuyuculara hediye edildi. Ayrıca, etkinlikler kapsamında ALKÜ Kütüphanesinden en çok faydalanan 3 öğrenci ve 3 akademik personele hediyeler takdim edildi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atıf Bayramoğlu, 60. Kütüphane Haftası’nın dolu dolu geçmesini temenni ederek, kütüphanelerin toplumun gelişiminde önemli bir rol oynadığını belirtti. Kütüphanelerin her yaş grubundan insanlara kapılarını açarak öğrenme sürecini teşvik ettiğini vurgulayan Bayramoğlu, herkesi kütüphaneleri kullanmaya davet etti.

ALKÜ Genel Sekreter Yardımcısı ve Kütüphane ve Dökümantasyon Daire Başkanı Onur Ocakdan, ALKÜ’nün yeni kütüphanesiyle öğrenci ve personellere daha konforlu hizmet verdiğini ifade etti. Ocakdan, kütüphane haftası dolayısıyla farkındalık eğitimleri düzenlediklerini ve kütüphanenin 7/24 hizmet verdiğini belirtti.

Programlar kapsamında Eğitim Fakültesi Başöğretmen Atatürk Konferans Salonu’nda Yazar Abdullah Akbaş’ın katılımıyla söyleşi gerçekleştirildi. Akbaş, “Dilvarda” isimli kitabını okuyucularıyla paylaşarak, katılımcılara kitaplarını imzaladı. Program sonunda, katkılarından dolayı Yazar Abdullah Akbaş’a, Alanya İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan’a, Alanya Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Turan Topçuoğlu’na ve ALKÜ Kütüphane Şube Müdürü Öğr. Gör. Özlem Aslan’a teşekkür belgeleri takdim edildi.

İlgili Haberler

Sonunda geldi: Ayak İşleri 3. Sezon Başladı!

Haberci Alanya

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Aday Tanıtım Toplantısı AKM’de Gerçekleşecek

Haberci Editör

Alanya’da esnaf yeni sezondan umutlu

Haberci Editör

Yorum Yap