23.1 C
Alanya
30/05/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYaşam

Alanya’ya Çocuk Nöroloji Uzmanı Atandı

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, çocuk sağlığı alanında önemli bir gelişme yaşadı. Çocuk Nöroloji Uzmanı Celil Yılmaz, hastaneye atandı ve hasta kabulüne başladı. Bu atama ile Alanya’da çocuk nörolojisi alanında uzman bir hekimin hizmet vermesi sağlandı.

Başhekim Doç. Dr. Yılmaz Güler, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Hastanemiz, Sağlık Bakanlığı’nın desteği ve Antalya İl Sağlık Müdürlüğü’nün girişimleriyle büyük bir ivme kazanıyor. Her geçen gün daha fazla branş ve uzmanlaşmış sağlık hizmeti sunmaya odaklanıyoruz. Çocuk Nöroloji Uzmanı Dr. Celil Yılmaz’ın hastanemize katılmasıyla, çocuklarımızın nörolojik rahatsızlıklarının tedavisi için ilçe dışına gitmelerine gerek kalmayacak.” şeklinde konuştu.

Uzman Dr. Celil Yılmaz ise uzmanlık alanı hakkında şu bilgileri verdi: “Çocuk nörolojisi, beyin ve sinir sistemine ilişkin hastalıkların teşhisi ve tedavisini kapsar. Hastanemizde çocuklarda sıkça görülen hastalıklar arasında ateşli havale, epilepsi, baş ağrısı, migren, serebral palsi, hareket bozuklukları, öğrenme ve konuşma güçlükleri, inme gibi rahatsızlıklar bulunuyor. Artık Alanya’da yaşayan vatandaşlarımız, çocuklarının nörolojik sağlık sorunları için şehir dışına gitmek zorunda kalmayacaklar. Randevu almak için bana ulaşabilirsiniz.” dedi.

Bu önemli atama ile Alanya’da çocuk sağlığı hizmetlerinin daha da geliştiği ve vatandaşların ihtiyaçlarına daha etkin bir şekilde cevap verildiği vurgulandı.

İlgili Haberler

BÜYÜK ZAFERİN 101. YILI ALANYA’DA COŞKUYLA KUTLANDI

Haberci Editör

Dünya Tiyatro Günü’nde Alanya Belediye Tiyatrosu Ücretsiz Olarak Sahne Alacak

Haberci Editör

ALKÜ Öğrencileri Kütüphane Kullanımı İçin Ödüllendiriliyor

Haberci Editör

Yorum Yap