25.6 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaSpor

Alanyaspor’a Dev Gelir: 87 Milyon TL

Geçtiğimiz sezonu 38 karşılaşmada elde ettiği 12 galibiyet ve 10 beraberlik ile 52 puanla 8’inci sırada tamamlayan Corendon Alanyaspor, performansa dayalı yayın gelirlerinden 87 milyon TL’yi kasasına koydu.

Sezon başlangıcında iyi bir performans sergileyen Corendon Alanyaspor, daha sonra inişe geçmesine rağmen, teknik direktör Fatih Tekke’nin göreve gelmesiyle yeniden ivme kazandı. Son haftalarda aldığı puanlarla ligi rahat bir şekilde tamamladı.

Yayın Gelirlerinden Büyük Kazanç

Yayıncı kuruluş tarafından Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) ödenen yayın ihalesinden elde edilen gelirler, Alanyaspor’un kasasını doldurdu. Katılım payı olarak 38.03 milyon TL, performansa dayalı kazanç olarak ise 48.96 milyon TL alan temsilcimiz, toplamda yaklaşık 87 milyon TL’yi kasasına koydu. Kur farkından dolayı bu gelir, yaklaşık 2.8 milyon euroya denk geliyor.

Sezonun Ardından Finansal Başarı

Corendon Alanyaspor’un finansal başarısı, gelecek sezonlar için de umut verici bir tablo çiziyor. Kulübün elde ettiği bu gelirler, transfer ve altyapı yatırımlarında önemli bir kaynak oluşturacak. Taraftarlar, kulübün mali yapısının güçlenmesiyle birlikte daha da başarılı sezonlar geçirmesini bekliyor.

ÖZEL HABER: Ayhan ÇETİNKAYA

İlgili Haberler

Antalya’ya Turist Akını

Haberci Editör

Kızılay Afet Bölgesinde Yardım Çalışmalarını Sürdürüyor

Haberci Alanya

Depremde vefat sayısı yükseldi: İşte son durum

Haberci Editör

Yorum Yap