23.1 C
Alanya
30/05/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaSpor

Alanyaspor ve Karagümrük’ün Teknik Direktörü Francesco Farioli, Ajax’a Transfer mi Oluyor?

Türk futbolunda Alanyaspor ve Karagümrük gibi kulüpleri çalıştıran İtalyan teknik direktör Francesco Farioli, dünya futbolunun önemli bir kulübü olan Ajax’a transfer olmak için adımını atıyor.

Ajax’ın yeni sezon için teknik direktör arayışı içinde olduğu biliniyordu. Ancak İngiliz teknik direktör Graham Potter’dan olumsuz yanıt alınması sonrasında gözler Farioli’ye çevrildi. Dünya futboluna birçok yıldız oyuncu kazandıran Ajax’ın, Nice’de başarılı bir sezon geçiren ve Türkiye Süper Lig’i ekiplerinden Karagümrük ve Alanyaspor’u çalıştıran Farioli ile temas kurduğu belirtildi.

Sky Sport’ta yer alan habere göre, son birkaç saat içinde yapılan görüşmelerin sıklaştığı ve Farioli’nin Ajax’a gitmeye oldukça istekli olduğu ifade edildi. Hollanda kulübünün Farioli’yi uzun bir süredir takip ettiği ve yaptığı çalışmaların kulüp yönetimi tarafından beğenildiği vurgulandı.

Farioli’nin Ajax ile anlaşması durumunda Alanyaspor’da gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken bir isim olarak öne çıkacak. Ayrıca, Ajax’ın tarihindeki ilk İtalyan teknik direktörü olacak olan Farioli, son 20 yıldır sadece Hollandalı teknik direktörlerle çalışan kulüpte yeni bir dönemi başlatacak. 2008 yılında futbol kariyerine son veren Farioli, Floransa Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun olmuş ve “Oyunun Felsefesi: Futbolun Estetiği ve Kalecinin Rolü” başlıklı teziyle dikkatleri üzerine çekmişti.

İlgili Haberler

Alanyaspor Kulübü Başkanını Doğum Gününü Unutmadı

Haberci Alanya

Gazipaşa TEDAŞ’tan Duyarlı Davranış …

Haberci Alanya

Başhekim Oğuz Karahan İlk Saha Çalışmasını Gerçekleştirdi

Haberci Alanya

Yorum Yap