18.1 C
Alanya
28/02/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaSpor

Alanya’dan Gurur Verici Başarı: Feyza Guzyaka Türkiye İkincisi

Alanya Fight Spor Okulu’nun başarılı sporcularından Feyza Guzyaka, 2024 Spor Toto Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda büyük bir başarıya imza attı.

Antalya’da düzenlenen şampiyonada gençler kategorisinde mücadele eden Guzyaka, finaldeki çekişmeli maçta rakibine mağlup olarak Türkiye ikincisi oldu.

Guzyaka, 52 kg’de katıldığı dört maçın üçünü kazanırken, birinde mağlup oldu. Antrenörü Cemil Çoşkun, sporcusunun gösterdiği performanstan gurur duyduğunu belirterek, “Feyza, çok çalışkan ve yetenekli bir sporcu. Şampiyonada sergilediği performansla Türkiye ikincisi olarak bizleri gururlandırdı. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, şampiyonanın hem sporcular hem de seyirciler için unutulmaz bir deneyim olduğunu vurgulayarak, “Kick boks sporunun gelişmesi ve yaygınlaşması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Antalya’da gerçekleşen şampiyonada sporcuların performansı ve seyircilerin destekleri, kick boksu daha da popüler hale getirdi. Katılan tüm sporcuları tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

İlgili Haberler

CİTYLİNE ALANYA BELEDİYESPOR ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE

Haberci Editör

Eğitimci Feride Nazlım Genç yazdı: Bir Umuttur Sınava Girmek

Feride Nazlım Genç

NİKE Türkiye’de Sendikalaştı

Haberci Alanya

Yorum Yap