25.6 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYaşam

Alanya’da Teknoloji İmam Hatip Lisesi Açılıyor: 4 Proje ile Eğitimde Yeni Dönem

Alanya’nın Çıplaklı Mahallesi’nde, hayırsever Mevlüt Uysal ve ailesi tarafından külliye tarzında inşa edilen Emine Ahmet Uysal Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2024-2025 eğitim-öğretim yılında kapılarını öğrencilere açıyor. Okul, mevcut Alanya Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin dönüştürülmesiyle eğitim hayatına başlayacak.

Antalya’nın İlk ve Tek Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi

Bu yeni eğitim kurumu, Antalya’nın ilk ve tek Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi olma özelliği taşıyor. 30 öğrenci kontenjanıyla açılacak olan okulda, Bilgisayar Tasarım Uygulamaları, Robotik Kodlama, Nesnelerin İnterneti, Mobil Uygulamalar, Web Tabanlı Uygulama Geliştirme, Siber Güvenlik Temelleri, Nano Teknoloji ve Malzeme Bilimi, Açık Kaynak İşletim Sistemi, Ağ Projesi, Blok Zincir, Oyun Programlama, Web Tabanlı İçerik Yönetimi, Dijital Tasarım, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi, Havacılık ve Uzay Teknolojileri, Sosyal Medya, Enerji Teknolojileri, Mesleki Gelişim Atölyesi gibi dersler yer alacak.

Burslu Eğitim Fırsatı

Emine Ahmet Uysal Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi, %1 ve %5’lik dilimde yer alan öğrencilere aylık 1000 TL, %5-%10 diliminde yer alan Fen ve Sosyal Bilimler Bölümündeki öğrencilere ise aylık 500 TL burs imkanı sunacak. Bu burslar, hayırsever Mevlüt Uysal tarafından karşılanacak.

Türkiye Genelinden Öğrenci Kabulü

Fen ve Sosyal Bilimler programından da 60 öğrenci alacak olan okul, örgün eğitimle birlikte hafızlık projesi ve yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitimi de verecek. Türkiye genelinden öğrenci kabul edecek olan okulun teknoloji bölümü, %1,2’lik dilimde yer alacak öğrencilere hitap edecek.

Kapsamlı ve Modern Donanım

Öğrencilerin ihtiyaç duyacağı tüm teknolojik ekipmanlarla donatılmış sınıfların yanı sıra, kapalı spor salonu, halı saha, uluslararası konferans salonu, uygulama camii ve pansiyon gibi sosyal tesisler de okul bünyesinde bulunacak. Külliye tarzında projelendirilen okul, Antalya’da ilk ve tek devlet teknoloji lisesi olma özelliğine sahip.

İlgili Haberler

Özçelik: “Son Düzlüğe Girdik”

Haberci Editör

Başkan Yılmaz, Belediye Çalışanlarıyla Emek ve Dayanışma Gününde Bir Araya Geldi

Haberci Editör

Rahatsızlıklarda Hangi Bitkiden Yararlanılmalı?

Haberci Alanya

Yorum Yap