32.5 C
Alanya
20/07/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaSpor

Alanya’da Hentbol Şenliği’nde Ödüller Sahiplerini Buldu

Alanya Hentbol Şenliği’nin ödül töreni, Diamond Hill Hotel’de düzenlendi. Alanya Belediye Başkan Danışmanı Abdurrahman Açıkalın, etkinliklere katkıda bulunanlara plaket takdim etti.

Büyük Katılım Sağlandı

Alanya Hentbol Şenliği kapsamında düzenlenen Minikler Türkiye Şampiyonası’na 648 sporcu, 29. Ramazan Demirci Açık Alan Turnuvası, Veteran Hentbol Turnuvası ve Alanya Uluslararası Plaj Hentbol Turnuvası’na ise toplamda 1420 sporcu katıldı. Törene, 100’e yakın antrenör ve idareci, 86 hakem ve gözlemci olmak üzere toplamda 2254 kişi katıldı.

Katılımcılar ve Konuşmalar

Ödül törenine; Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdullah Akbaş, Belediye Başkan Danışmanı Abdurrahman Açıkalın, Alanya Belediyespor Kulüp Başkanı Faruk Konukçu, İlçe Gençlik Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı, Ramazan Demirci’nin eşi Fatma Atilla, Belediye Spor Müdürü Levent Uğur, organizasyon yetkilileri, hakemler, gözlemciler ve antrenörler katılım sağladı.

Açıkalın: “Sporun Her Türlüsüne Destek Vermeye Hazırız”

Belediye Başkan Danışmanı Abdurrahman Açıkalın törende yaptığı konuşmada, “29. Ramazan Demirci Açık Alan Hentbol Turnuvası’nın Alanya’ya kazandırılmasında önemli bir rol oynadım. Bu organizasyon benim için gurur kaynağı. Rahmetli Ramazan Demirci yakın bir arkadaşımdı ve 1991’de başlayan Uluslararası Alanya Triatlonu tecrübemden yararlanmak adına bana bir teklifte bulunmuştu. Kendisine koşulsuz destek verdim. Ruhu şad olsun. Spor camiasına büyük bir miras bıraktı. Amacımız bu mirası daha ileri taşımak. Alanya Belediyesi olarak spora her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Kılıç: “Avrupa Şampiyonası İçin Hazırlıklarımızı Tamamladık”

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, törende yaptığı konuşmada, “Alanya, hentbol camiası için çok değerli bir ev sahibi. Burada büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacağız. Avrupa Plaj Hentbolu Şampiyonası için başvurumuzu yaptık. Avrupa Hentbol Federasyonu’nun değerlendirmesini bekliyoruz. Alanya’yı uluslararası bir hentbol merkezi haline getirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Alanya Üniversitesi’nde Erasmus+ Programında Yenilikler konuşuldu

Haberci Editör

Alanya Kestelspor’a Galatasaraylı Takviye

Haberci Editör

Fenercioğlu CNN Türk’ün Konuğu Oldu

Haberci Editör

Yorum Yap