32.5 C
Alanya
20/07/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaKültür Sanat

Alanya’da Dostluk Rüzgarı Esti: Uluslararası Dostluk Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Alanya Belediyesi ve Kafkas Company iş birliğiyle bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Dostluk Festivali, renkli görüntülere sahne olarak dostluk rüzgarları estirdi. İskele’deki Şelale Meydanı’nda gerçekleştirilen festivalde Gürcistan’dan gelen 20 ekip, 29 farklı gösteri sergileyerek izleyenleri büyüledi.

Dostluk Yürüyüşü ile Başladı

Festival, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Murat Levent Koçak, Belediye Meclis Üyesi Haydar Uyar, Gürcistanlı dansçılar ve eğitmenlerin Atatürk Anıtı Önü’nden İskele Şelale Meydanı’na kadar gerçekleştirdiği “Dostluk Yürüyüşü” ile başladı. Yürüyüşün ardından yapılan açılış konuşmasında Belediye Meclis Üyesi Haydar Uyar, Gürcistan’dan gelen misafirlere hoş geldiniz diyerek, Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik adına sevgi ve saygılarını iletti.

Gürcistan’ın Kültürel Mozaiği

Açılış konuşmasında Uyar, “Gürcistan’dan gelen değerli komşularımız, hepiniz bu güzel festivale hoş geldiniz. Gürcistan’nın bağrından kopan dans ekipleri bizlere yapacakları gösterileri biliyoruz ki sadece bir eğlence değil, aynı zamanda Gürcistan’ın tarihini, köklerini ve kültürünü de yansıtan bir mozaiktir” dedi.

Yoğun İlgi ve Renkli Görüntüler

Dostluk rüzgarlarının estiği festivalde sergilenen 29 farklı gösteri, hem vatandaşların hem de turistlerin yoğun ilgisini çekti. Gürcistanlı ekiplerin performansları izleyicileri büyüledi ve festivale katılan herkes unutulmaz anlar yaşadı.

Festivalden Kareler

Festival boyunca çeşitli dans ve müzik performanslarının sergilendiği etkinlik alanı, renkli görüntülere sahne oldu. Misafirler, Gürcistan’ın zengin kültürel mirasını yansıtan gösterilerle keyifli vakit geçirdiler.

Uluslararası Dostluk Festivali, Alanya ve Gürcistan arasındaki dostluk bağlarını güçlendiren önemli bir etkinlik olarak tarihe geçti. Festivalin gelenekselleşmesi ve her yıl daha da büyüyerek devam etmesi bekleniyor.

İlgili Haberler

Alanya Uluslararası Çocuk Festivali Renkli Görüntülere Ev Sahipliği Yaptı

Haberci Editör

YAMAÇ PARAŞÜTÜ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Haberci Editör

Alanya’da 1 Temmuz Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Haberci Editör

Yorum Yap