32.5 C
Alanya
20/07/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYaşam

Alanya’da “Doğamızda Hareket Var Engelsiz Şenliği” Büyük İlgi Gördü

Alanya Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü, 10-15 Mayıs Engelliler Haftası ve 19-21 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında farkındalık yaratmak ve gençleri sporla buluşturmak amacıyla “Doğamızda Hareket Var Engelsiz Şenliği” düzenledi. Etkinlik, 40 özel sporcu ve 30 normal gelişim gösteren öğrencinin katılımıyla Alanya Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kortej Yürüyüşü ve Protokol Konuşmaları

Şenlik, özel sporcular ve ortaokul öğrencilerinin el ele salona girerek gerçekleştirdikleri kortej yürüyüşüyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Alanya Gençlik Spor İlçe Müdürü Emre Kıldırgıcı ve Antalya TOSSFED İl Temsilcisi Tansu Konca konuşmalarını yaptı. Kıldırgıcı, bu tür etkinliklerin toplumda farkındalık yaratmak ve özel gereksinime sahip bireylerin görünürlüğünü artırmak açısından büyük önem taşıdığını vurguladı.

Fiziksel Aktivite Parkurları ve Eğlenceli Etkinlikler

Etkinlik kapsamında Alanya Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü Cimnastik Antrenörü Gökçe Tavlu, özel sporcular ve gençlere yönelik tanışma etkinliği (Sherborne) düzenledi. Sonrasında, sporcular fiziksel aktivite parkurlarına dağıldılar ve çeşitli parkurlarda fiziksel becerilerini sergilediler. Parkurları tamamlayan sporculara madalya takdim edildi. Günü dansla bitiren şenlikte tüm katılımcılar eğlenip farkındalık yaşadılar.

Geniş Katılım ve Destek

Şenliğe, Alanya Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü’nün 10 özel sporcusu, Alanya Özel Eğitim Meslek Okulu’nun 10 özel sporcusu, Alanya Hacıkadiroğlu Ortaokulu’nun 7 özel sporcusu, Antalya Özel Sporcular Spor Kulübü’nün 7 sporcusu, Antalya Yansıma Spor Kulübü’nün 3 özel sporcusu, İncekum Esentepe Ortaokulu’nun 30 öğrencisi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden 30 gönüllü öğrenci ve Alanya Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü antrenörleri, memurları ve personelleri katıldı.

Devam Eden Çalışmalar

Alanya Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü’nde Cimnastik Antrenörü Gökçe Tavlu ve Atletizm Antrenörü Dilara Çevik önderliğinde faaliyet gösteren özel sporcular için cimnastik ve atletizm antrenmanları haftada 4 gün devam ediyor. Bu çalışmalar, özel gereksinime sahip bireylerin spor ve sosyalleşme yoluyla neler yapabileceğinin en güzel kanıtı haline geldi.

Şenliğin amacı, özel sporcu ve gençlerimizin toplum içindeki görünürlüğünü artırmak ve farkındalık yaratmaktı. İlçeler arası özel sporcuları da bir araya getiren şenlik, geniş kitlelere hitap edip ilham olunmasını sağladı. Bu etkinlik, önümüzdeki yıllarda da devam ederek daha fazla katılımcıya ulaşmayı hedefliyor.

İlgili Haberler

Minikler Antalya’dan Madalyayla Döndü …

Haberci Alanya

Okulda Resim Şenliği Öğrencileri Buluşturdu

Haberci Alanya

Alanya Belediyesi Bozuk ve Eskimiş Yolları Yeniliyor

Haberci Editör

Yorum Yap